Drużyna z SP nr 5 w Bytowie będzie reprezentowała PK „Dolina Słupi” na etapie wojewódzkim konkursu

Data: 10-01-2020
W siedzibie PK „Dolina Słupi” odbył się etap parkowy XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Regulamin konkursu zakłada, iż startują w nim uczniowie szkół podstawowych z gmin, które wchodzą w skład parków bądź ich otulin. W konkursowe szranki stanęły czteroosobowe  drużyny ze szkół w Bytowie, Bierkowie, Kwakowie i Kobylnicy. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań z czego 10 było ogólnych i 15 dotyczących  parku. W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali kolejno: Magdalena Popławska z Kobylnicy, Jakub Gruszewski z Bierkowa i Malwina Machut z Bytowa. Zaraz za nimi na 4 tym miejscu ex aequo Julia Małecka z Kwakowa i Piwoński Bartosz z Kobylnicy.  
W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów zdobyła drużyna z Bytowa przed Bierkowem i Kobylnicą. Tym samym na finale wojewódzkim w marcu 2020 w Charzykowach będzie nas reprezentowała drużyna z SP nr 5 z Bytowa w składzie: Machut Malwina, Pliszka Marta, Szczerba Nina, Saldat Sebastian. Opiekunką drużyny jest Pani Anna Paczkowska.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu.
Organizację konkursu dofinansowano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 
 
Jury w trakcie pracy fot. E. Ahmad
Uczniowie piszą test fot. E. Ahmad
Jury w trakcie pracy fot. E. Ahmad
Uczestnicy fot. E. Ahmad
Uczestnicy fot. E. Ahmad
Opiekunka zwycięskiego zespołu Anna Paczkowska  fot. E. Ahmad
fot. E. Ahmad
Najlepsi w klasyfikacji indywidualnej od prawej I-Popławska Magdalena,  II- Gruszewski Jakub, III- M
Uczestnicy konkursu fot. E. Ahmad