Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

  • Witamy na oficjalnej stronie Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi"
  • Park Krajobrazowy Dolina Słupi - 8 lutego 2020 zapraszamy na wędrówkę z Głosem Pomorza w plener
    Park Krajobrazowy Dolina Słupi - 8 lutego 2020 zapraszamy na wędrówkę z Głosem Pomorza w plener
  • Park Krajobrazowy Dolina Słupi
    Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

SŁUPSK
akcja informacyjna
WFOSiGW

 Tegoroczna III edycja Dnia Krajobrazu odbywała się pod hasłem - Rola wody w krajobrazie. Temat przewodni zobowiązuje, stąd też wziął się pomysł, aby zaprosić Państwa na ścieżkę przyrodniczą „Szlakiem pięciu jezior”. Na sobotnią marszrutę zebrała się grupa chętnych, którzy mieli okazję zobaczyć i zwiedzić najstarszą elektrownię w Strudze koło Soszycy, porozmawiać z Panem Gliszczyńskim którego rodzina od kilku pokoleń obsługuje tę elektrownię. Jednocześnie pokazaliśmy jak budowa elektrowni na rzece zaburzyła jej naturalny bieg i jakie to miało skutki dla organizmów ją zamieszkujących.

Na trasie naszej wędrówki znalazł się także przystanek przy dolinie rzecznej oraz nad jeziorami: Żabim, Modrym i Jasieniem reprezentującymi jeziora o różnej żyzności. Po kilku kilometrach wędrówki, ogniskiem zakończyliśmy spacer w   siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Bytowskie”.

Dziękujemy bardzo Panu Tomaszowi Krauze, dyrektorowi LGR „Pojezierze Bytowskie” za pomoc w organizacji sobotniej wędrówki.