Już 8 lutego 2020 zapraszamy na 132 edycję rekreacyjnej imprezy na orientację "Z Głosem Pomorza w plener"

Data: 27-01-2020

      Tym razem czeka nas krótka bo tylko 5 km trasa po mieście.  Spacer po Słupsku rozpocznie się  w sobotę, 8 lutego o godz. 9.00, startujemy z Placu Zwycięstwa i idziemy zobaczyć wnętrza ratusza miejskiego, wejdziemy także na wieżę podziwiać panoramę Słupska. Z ratusza trasa poprowadzi nas do Zamku Książąt Pomorskich. Dla uczestników rajdu będzie specjalny bilet za jedyne 5 zł, dzięki któremu zwiedzimy  m.in. wystawę "Wykapana sztuka. Trzydziestolecie Pracowni Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury", a także eksponaty historyczne związane z historią Pomorza. Kolejnym punktem będzie budynek Starostwa Powiatowego, zajrzymy na salę posiedzeń i w inne ciekawe zakątki. Potem przejdziemy na ulicę Bałtycką, gdzie odwiedzimy Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych  (dawny "Medyk"). Zwiedzając poszczególne gabinety, będziemy mogli skorzystać z... np. masażu dłoni, bowiem kształci się tutaj techników masażystów. Na tej samej posesji od strony ulicy Poniatowskiego znajduje się siedziba Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, w tym naszego Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Zapraszamy do zwiedzenia powstałego rok temu Centrum Edukacji Ekologicznej "Słupia - rzeka wiedzy" z salą wystawową z dioramami typowych siedlisk związanych z rzeką i jej doliną, po wystawie oprowadzą zwiedzających pracownicy Parku.     

Zakończenie lutowego spaceru po Słupsku przewidujemy przy najnowszym obiekcie Słupska - Parku Wodnym Trzy Fale. Zwiedzimy ten nowoczesny obiekt z basenami oraz Centrum Zdrowia i Rehabilitacji. Po losowaniu upominków i zakończeniu imprezy, będzie można wrócić do Trzech Fal i skorzystać z bogatej oferty Parku Wodnego.

                Zatem zapraszamy do udziału. Nie trzeba się nigdzie zapisywać. Wystarczy w piątek, 07 lutego zaopatrzyć się w mapkę z „Głosu Pomorza” i stawić się z nią w sobotę, 8 lutego o godz. 9.00 na starcie imprezy, czyli przy słupskim ratuszu. Zainteresowanych odsyłamy na łamy gazety i GP24 gdzie będą ukazywały się kolejne informacje zachęcające do udziału w imprezie.

 

Diorama rzeki włosienicznikowej w Centrum Edukacji Ekologicznej "Słupia rzeka wiedzy" fot.A.Kasprzak
Diorama łęgu w Centrum Edukacji Ekologicznej "Słupia rzeka wiedzy" fot.A.Kasprzak