Szlak rowerowy

Trasa szlaku rowerowego biegnącego przez teren Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi" została wytyczona w oparciu o koncepcję "Szlaku elektrowni wodnych" i podzielona na kilka etapów, które umożliwiają swobodne poruszanie się po najciekawszych zakątkach Parku omijając-o ile to tylko możliwe-ruchliwe szosy. Początek swój bierze w mieście Słupsku, dalej wiedzie przez urokliwe rejony Parku, wdłuż osi jaką jest rzeka Słupia, aż do miejscowości Soszyca.. Po drodze podziwiać możemy różnorodne krajobrazy Parku-buczynowe wzgórza, sosnowe bory, łęgi i olsy. liczne jeziora, leśne potoki oraz podmokłe tereny. Możemy się także przyjrzeć wsi polskiej, jej przeobrażeniom, gdzie obok nowych domów i nowoczesnych sprzętów rolniczych,  wiele jest jeszcze starych chat, czy przydrożnych kapliczek.
Na trasie każdy może znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy spragnieni ciszy i spokoju znajdą tu ukojenie. Biolodzy- hobbiści mają niepowtarzalną okazję dokonać ciekawych obserwacji przyrodniczych. Czynny wypoczynek można więc połączyć z poznaniem  różnorodnych walorów Parku.
Trasa jest oznakowana - sylwetka roweru na białym tle, jak również dokładnie opisana w przewodniku "Rowerem po Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi", który oprócz informacji technicznych i map poszczególnych odcinków zwiera szereg informacji o walorach przyrodniczych, historycznych i kulturowych tego obszaru.
Długość poszczególnych odcinków:
Słupsk - Leśny Dwór - 23 km
Leśny Dwór - Godzierz Duża - 16 km
Godzierz Duża - Soszyca - 28 km
Podane odległości są orientacyjne, zmierzone za pomocą licznika rowerowego.