Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pkds@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2022-05-12

Człowiek a przyroda. Spotkanie autorskie z Joanną i Albinem Orłowskimi.

Skąd tyle piasku na Pustyni Błędowskiej ?  Czy znaleziony na plaży miodowy okruszek to bursztyn? Jak działa zegar słoneczny?  Jak dochodzi do katastrof ekologicznych. Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielą autorzy książki.

Spotkanie odbędzie się 24 maja 2022 roku o godz.16.00 w sali konferencyjnej ODN ul.Poniatowskiego 4 a

 

2022-04-23

Las Pokoju na Dzień Ziemi 2022

Dzień Ziemi uczciliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Leśny Dwór, Fundacją „Sub Ventum” , Parafią J. Kantego i ponad 600 osobami sadzącymi Las Pokoju.

2022-04-06

X Konkurs plastyczno-literacki ,,Na mapie jest takie miejsce"

            Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku  zapraszają do udziału w X edycji konkursu „Na mapie świata jest takie miejsce” pt. „Witraż z natury”. Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież w trzech kategoriach: klasy IV-VI, VII-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich.

2022-03-17

Wyłoniono zwycięzców w etapie parkowym konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Na etapie wojewódzkim PK „Dolina Słupi”,  będzie reprezentowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej  w Bierkowie. Zwycięska reprezentacja to: Adam Tracz (najlepszy także indywidualnie), Szymon Szerszeń oraz Amelia Bednarek.

2022-02-28

Zimowy monitoring nietoperzy

        Zimowy monitoring hibernujących nietoperzy w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” odbył się w lutym 2022 roku. Skontrolowano około 30 obiektów z terenu Parku i otuliny.

2022-02-25

Ferie zimowe dobiegły końca

W czasie ferii zimowych przeprowadziliśmy zajęcia dla 115 uczestników z 9 zorganizowanych  grup.

2022-02-21

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy w ramach projektu „Las Lubi Aktywność Społeczną"

W piątek 18.02.2022 roku w siedzibie Nadleśnictwa Leśny Dwór podpisano list intencyjny ws. współpracy przy realizacji projektu edukacyjnego pn. „Las lubi aktywność społeczną”.

2022-02-04

Zimowanie ptaków wodnych w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” w 2022 roku

         Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim liczeniu zimujących ptaków wodnych. W połowie stycznia skontrolowali zbiorniki na rzece Słupi: Mała Krzynia, Krzynia, Konradowo i Zalewy Słupi.

2022-02-04

Zapraszamy na eko-ferie do PK ,,Dolina Słupi"

Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” zaprasza szkoły, przedszkola, świetlice a także indywidualnych odbiorców do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej w czasie ferii zimowych. Ze względów sanitarnych  obowiązują wcześniejsze  zapisy na poszczególne warsztaty.  Zapisy w dni pracy w godzinach 8.00-15.00  nr tel. 59 842 98 29.

2021-11-18

Zapraszamy do udziału w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

     W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas VI - VIII szkoły podstawowej   z gmin, które wchodzą w skład parków krajobrazowych   i ich otulin. W celu przystąpienia do konkursu należy wypełnić załączoną kartę zgłoszeniową i przesłać ją do 30 listopada 2021 r. na adres koordynatora konkursu z terenu swojego parku krajobrazowego, w naszym przypadku PK „Dolina Słupi” a.kasprzak@pomorskieparki.pl.

2021-11-12

Międzynarodowy Dzień Jeża

 Jeż obchodzi swoje święto ma 10 listopada. Na spotkaniu z pracownikiem Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”,  dzieci z zerówki z Kwakowa dowiedziały się, że  jeże są pod ochroną, lubią samotność i najbardziej zadowolone są kiedy nikt im nie przeszkadza.

2021-10-15

Monitoring jesiennych koncentracji żurawi w PK ,,Dolina Słupi"

Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” zakończyli kolejny sezon monitoringu żurawi w miejscach jesiennych koncentracji.
2021-10-07

Zapraszamy na spacer krajobrazowy z okazji Dnia Krajobrazu

 Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział w Słupsku Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” zaprasza do udziału w spacerze krajobrazowym w dniu 20.10.2021 r. z okazji Dnia Krajobrazu - „Otwarte Krajobrazy”! 

2021-09-28

Wystawa grzybów, jak zwykle, wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców naszego miasta

 Jak co roku wyszliśmy do Państwa z propozycją udziału w wystawie grzybów. Tak jak  poprzednio spotkaliśmy się na ostatnim Jarmarku Letnim, który odbywał się  na ulicy Nowobramskiej w Słupsku. Największym zainteresowaniem cieszyły się "grzybowe cudaki" takie jak lejkowiec dęty nazywany trabkami śmierci,  próchnilec maczugowaty zwany czasami palcami umarlaka czy ucho bzowe nazywane uchem Judasza. Dużo osób pytało także o cechy mleczaja rydza, czubajki kani czy muchomora zielonawego.

2021-09-28

Uszko dla Kacperka – festyn charytatywny "Dołącz do mojej drużyny bez Ciebie nie usłyszę"

 PK „Dolina Słupi” włączył się w organizację festynu charytatywnego, przygotowaliśmy stoisko edukacyjne z wystawą grzybów.