Aktualności

Liczenie Zimujących Ptaków Wodnych 2020 w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” grafika
2020-02-03

Liczenie Zimujących Ptaków Wodnych 2020 w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

     Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim liczeniu zimujących ptaków wodnych. W połowie stycznia skontrolowali zbiorniki na rzece Słupi: Mała Krzynia, Krzynia, Konradowo i Zalewy Słupi.

 

Monitoring koncentracji zimujących łabędzi krzykliwych w sezonie 2019/2020 grafika
2020-01-29

Monitoring koncentracji zimujących łabędzi krzykliwych w sezonie 2019/2020

   Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” oraz Zaborskiego Parku Krajobrazowego, przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, kontynuowali monitoring zimowych koncentracji łabędzi krzykliwych, który rozpoczęto w 2016 roku.

 

Już 8 lutego 2020 zapraszamy na 132 edycję rekreacyjnej imprezy na orientację "Z Głosem Pomorza w plener" grafika
2020-01-27

Już 8 lutego 2020 zapraszamy na 132 edycję rekreacyjnej imprezy na orientację "Z Głosem Pomorza w plener"

       Tym razem czeka nas krótka bo tylko 5 km trasa po mieście.  Spacer po Słupsku rozpocznie się  w sobotę, 8 lutego o godz. 9.00, startujemy z Placu Zwycięstwa i idziemy zobaczyć wnętrza ratusza miejskiego, wejdziemy także na wieżę podziwiać panoramę Słupska. Zakończenie ok. godz.13.00 w Parku wodnym Trzy Fale.

Ferie zimowe w "Dolinie Słupi" dobiegły końca grafika
2020-01-24

Ferie zimowe w "Dolinie Słupi" dobiegły końca

Tradycyjnie już  z naszej oferty feryjnej skorzystały grupy dzieci i młodzieży uczestniczące w zorganizowanych formach wypoczynku. Gościliśmy także osoby indywidualne. W zajęciach prowadzonych przez pracowników parku uczestniczyło prawie 200 osób.

 

Drużyna z SP nr 5 w Bytowie będzie reprezentowała PK „Dolina Słupi” na etapie wojewódzkim konkursu grafika
2020-01-10

Drużyna z SP nr 5 w Bytowie będzie reprezentowała PK „Dolina Słupi” na etapie wojewódzkim konkursu

W siedzibie PK „Dolina Słupi” odbył się etap parkowy XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Kartka Świąteczna grafika
2019-12-20

Kartka Świąteczna

Życzymy Państwu Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
131 raz z "Głosem Pomorza" w plener - na drezynach w Bronowie grafika
2019-12-09

131 raz z "Głosem Pomorza" w plener - na drezynach w Bronowie

      Tradycja wędrowania po regionie słupskim z  miejscową gazetą sięga 1993 roku. Pomysłodawcy Andrzej Remelski – nauczyciel geograf i pasjonat  turystyki oraz Konrad Remelski- redaktor „Głosu Pomorza” skupili wokół idei organizowania wędrówek wiele instytucji w tym także PK „Dolina Słupi”. Po latach wielkiej popularności imprez, przybrały one bardziej lokalny i kameralny charakter, odbywały się przede wszystkim w okolicach Miastka.   Teraz wracamy do powiatu słupskiego i innych regionów.

Rozmowy o trociach i łososiach w podsłupskich szkołach grafika
2019-11-25

Rozmowy o trociach i łososiach w podsłupskich szkołach

 Kierownik PK „Dolina Słupi” opowiadał młodzieży o najcenniejszych rybach z dorzecza Słupi i zagrożeniach na jakie są narażone.

Pięknie opowiadali o osobliwościach słupskiej przyrody grafika
2019-11-18

Pięknie opowiadali o osobliwościach słupskiej przyrody

Konkurs krasomówczy to nie lada wyzwanie w dobie szybkiej informacji, komunikatorów, sms-ów, krótkich e-maili. Mimo tego całego zgiełku komunikacyjnego znalazła się grupa młodzieży, która chciała pięknie, pełnymi zdaniami, opowiedzieć o osobliwościach przyrodniczych naszego regionu.
Warsztaty tarliskowe, 2019 r. grafika
2019-11-13

Warsztaty tarliskowe, 2019 r.

W dniach 4-8.11.2019 r. odbyła się kolejna edycja ,,Warsztatów tarliskowych”. W tym roku przyjechali do nas studenci z UWM w Olsztynie, ZUT w Szczecinie, SGGW w Warszawie oraz UZ w Zielonej Górze.
Dzień Jeża grafika
2019-11-13

Dzień Jeża

     Jeż to taki pożyteczny zwierz- swoje święto ma 10 listopada. Uczciły je przedszkolaki z Kwakowa, spotykając się z pracownikiem Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”.

 

Konkurs grafika
2019-11-05

Konkurs

Podczas spaceru po najbliższej okolicy, czy lesie łatwo dostrzeżesz stare, sędziwe drzewa, które rosną w tym miejscu od lat. Są bardzo cenne dla środowiska. Czy wiesz, jaką pełnią funkcję w ekosystemie? Znajdź takie drzewa w województwie pomorskim, weź udział w konkursie fotograficznym i graj o wyjątkowe nagrody!
,,DOM DLA NIETOPERZA” grafika
2019-10-31

,,DOM DLA NIETOPERZA”

Pracownik naszego Parku wziął udział w PROJEKCIE  EKOLOGICZNYM  - ,, DOM DLA NIETOPERZA” , który przeprowadziła Szkoła Podstawowa w Bierkowie.

 

III Dzień Krajobrazu z wodą w roli głównej grafika
2019-10-21

III Dzień Krajobrazu z wodą w roli głównej

 Tegoroczna III edycja Dnia Krajobrazu odbywała się pod hasłem - Rola wody w krajobrazie. Temat przewodni zobowiązuje, stąd też wziął się pomysł, aby zaprosić Państwa na ścieżkę przyrodniczą „Szlakiem pięciu jezior”.

 

Zapraszamy na spacer krajobrazowy na ścieżkę edukacyjną „Szlakiem pięciu jezior” w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” grafika
2019-10-18

Zapraszamy na spacer krajobrazowy na ścieżkę edukacyjną „Szlakiem pięciu jezior” w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

 Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział w Słupsku Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” oraz partnerzy zapraszają do udziału w spacerze krajobrazowym w dniu 19.10.2019 roku.   Spotykamy się przy elektrowni w Strudze koło Soszycy o godz. 10.00. Grupy powyżej 8 osób proszone są o wczesniejsze zgłoszenie telefoniczne. 

Żurawie odleciały z Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” grafika
2019-10-15

Żurawie odleciały z Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”

Szczyt liczebności żurawi odnotowano na początku września, w połowie tego miesiąca liczba ptaków znacznie spadła. Nie zaobserwowano nocujących osobników na początku października –  podobnie jak w latach ubiegłych, żurawie opuszczają w tym okresie teren Parku, odlatując w kierunku zimowisk.