Aktualności

Kartka Świąteczna grafika
2019-12-20

Kartka Świąteczna

Życzymy Państwu Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
131 raz z "Głosem Pomorza" w plener - na drezynach w Bronowie grafika
2019-12-09

131 raz z "Głosem Pomorza" w plener - na drezynach w Bronowie

      Tradycja wędrowania po regionie słupskim z  miejscową gazetą sięga 1993 roku. Pomysłodawcy Andrzej Remelski – nauczyciel geograf i pasjonat  turystyki oraz Konrad Remelski- redaktor „Głosu Pomorza” skupili wokół idei organizowania wędrówek wiele instytucji w tym także PK „Dolina Słupi”. Po latach wielkiej popularności imprez, przybrały one bardziej lokalny i kameralny charakter, odbywały się przede wszystkim w okolicach Miastka.   Teraz wracamy do powiatu słupskiego i innych regionów.

Rozmowy o trociach i łososiach w podsłupskich szkołach grafika
2019-11-25

Rozmowy o trociach i łososiach w podsłupskich szkołach

 Kierownik PK „Dolina Słupi” opowiadał młodzieży o najcenniejszych rybach z dorzecza Słupi i zagrożeniach na jakie są narażone.

Pięknie opowiadali o osobliwościach słupskiej przyrody grafika
2019-11-18

Pięknie opowiadali o osobliwościach słupskiej przyrody

Konkurs krasomówczy to nie lada wyzwanie w dobie szybkiej informacji, komunikatorów, sms-ów, krótkich e-maili. Mimo tego całego zgiełku komunikacyjnego znalazła się grupa młodzieży, która chciała pięknie, pełnymi zdaniami, opowiedzieć o osobliwościach przyrodniczych naszego regionu.
Warsztaty tarliskowe, 2019 r. grafika
2019-11-13

Warsztaty tarliskowe, 2019 r.

W dniach 4-8.11.2019 r. odbyła się kolejna edycja ,,Warsztatów tarliskowych”. W tym roku przyjechali do nas studenci z UWM w Olsztynie, ZUT w Szczecinie, SGGW w Warszawie oraz UZ w Zielonej Górze.
Dzień Jeża grafika
2019-11-13

Dzień Jeża

     Jeż to taki pożyteczny zwierz- swoje święto ma 10 listopada. Uczciły je przedszkolaki z Kwakowa, spotykając się z pracownikiem Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”.

 

Konkurs grafika
2019-11-05

Konkurs

Podczas spaceru po najbliższej okolicy, czy lesie łatwo dostrzeżesz stare, sędziwe drzewa, które rosną w tym miejscu od lat. Są bardzo cenne dla środowiska. Czy wiesz, jaką pełnią funkcję w ekosystemie? Znajdź takie drzewa w województwie pomorskim, weź udział w konkursie fotograficznym i graj o wyjątkowe nagrody!
,,DOM DLA NIETOPERZA” grafika
2019-10-31

,,DOM DLA NIETOPERZA”

Pracownik naszego Parku wziął udział w PROJEKCIE  EKOLOGICZNYM  - ,, DOM DLA NIETOPERZA” , który przeprowadziła Szkoła Podstawowa w Bierkowie.

 

III Dzień Krajobrazu z wodą w roli głównej grafika
2019-10-21

III Dzień Krajobrazu z wodą w roli głównej

 Tegoroczna III edycja Dnia Krajobrazu odbywała się pod hasłem - Rola wody w krajobrazie. Temat przewodni zobowiązuje, stąd też wziął się pomysł, aby zaprosić Państwa na ścieżkę przyrodniczą „Szlakiem pięciu jezior”.

 

Zapraszamy na spacer krajobrazowy na ścieżkę edukacyjną „Szlakiem pięciu jezior” w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” grafika
2019-10-18

Zapraszamy na spacer krajobrazowy na ścieżkę edukacyjną „Szlakiem pięciu jezior” w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

 Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział w Słupsku Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” oraz partnerzy zapraszają do udziału w spacerze krajobrazowym w dniu 19.10.2019 roku.   Spotykamy się przy elektrowni w Strudze koło Soszycy o godz. 10.00. Grupy powyżej 8 osób proszone są o wczesniejsze zgłoszenie telefoniczne. 

Żurawie odleciały z Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” grafika
2019-10-15

Żurawie odleciały z Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”

Szczyt liczebności żurawi odnotowano na początku września, w połowie tego miesiąca liczba ptaków znacznie spadła. Nie zaobserwowano nocujących osobników na początku października –  podobnie jak w latach ubiegłych, żurawie opuszczają w tym okresie teren Parku, odlatując w kierunku zimowisk.

 

Rusza XIX  konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" grafika
2019-10-09

Rusza XIX konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

 Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas VI,VII i VIII szkół podstwowych z gmin położonych na terenie  parku krajobrazowego i jego otuliny.

Szkolenie z diagnostyki drzew grafika
2019-09-30

Szkolenie z diagnostyki drzew

W dniu 24 września br., w siedzibie Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, odbyło się szkolenie poświęcone diagnostyce drzew adresowane głównie do pracowników PZPK. Poprowadzili je doświadczeni arboryści Jerzy Stolarczyk oraz Jakub Józefczuk.
Wielkie grzybobranie… w PK „Dolina Słupi” grafika
2019-09-30

Wielkie grzybobranie… w PK „Dolina Słupi”

Grzybiarze w całej Polsce doczekali się prawdziwych grzybowych żniw. W lasach pojawiły się  praktycznie wszystkie pożądane gatunki,  w tym najchętniej zbierane borowiki szlachetne, podgrzybki brunatne i mleczaje rydze. Niestety nie brakuje także gatunków trujących, w tym śmiertelnie, takich jak muchomory sromotnikowe czy cytrynowe.

 

Zapraszamy na X Wystawę grzybów 28-30 września 2019 grafika
2019-09-27

Zapraszamy na X Wystawę grzybów 28-30 września 2019

 Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” organizuje w dniach 28-30.09.2018 roku (sobota, niedziela, poniedziałek)  wystawę grzybów. Zapraszamy Państwa w godzinach 10.00-14.00 do nowej siedziby Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”  przy ul. Poniatowskiego 4A (dawny internat Liceum Medycznego).

W sobotę i niedzielę jesteśmy na Targach Ogrodniczych.