Aktualności

W czasie izolacji skorzystaj ze zdalnej eko-edukacji grafika
2020-04-30

W czasie izolacji skorzystaj ze zdalnej eko-edukacji

 Nastał dla nas wszystkich trudny czas, nie możemy spotkać się na wspólnych wyprawach, musimy zastosować się do zaleceń sanitarnych związanych z epidemią. Wykorzystaliście juz swoje pomysły na rodzinne wyprawy, może skorzystacie z naszych podpowiedzi na naszej stronie w zakładce Zdalne Edu-Eko w "Dolinie Słupi" i profilu na fb https://www.facebook.com/dolinaslupi/

Kosić nie kosić?… oto jest pytanie grafika
2020-04-30

Kosić nie kosić?… oto jest pytanie

     Tegoroczna wiosna to ciągłe wyczekiwanie na deszcz. Odczuwają to szczególnie osoby, które posiadają choćby maleńki skrawek ogrodu czy działki. Wszystkie rośliny wydają się być „przykurzone” i  oczekują na dobroczynne krople wody.

 

Quest – nieoznakowany szlak grafika
2020-04-28

Quest – nieoznakowany szlak

 Większość z nas to poszukiwacze przygód, mniejszych lub większych, bliższych lub dalszych. Na trudny czas epidemii w którym przyszło nam funkcjonować, mamy propozycję przeżycia małej przygody w waszym rodzinnym gronie.  Oczywiście na proponowane wycieczki wybieramy się z zachowaniem wszystkich aktualnie obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Dzień Ziemi inny niż zwykle grafika
2020-04-21

Dzień Ziemi inny niż zwykle

MATKA ZIEMIA woła o rachunek sumienia!
   Dzisiaj, kiedy cały świat boryka się z problemem epidemii, nowego znaczenia nabrały słowa DRZEWO, LAS, PARK, czy RZEKA. Kiedyś takie powszednie, nagle stały się towarem deficytowym, panaceum na stres!!!
To chyba najlepszy moment by się odwdzięczyć, a przynajmniej podziękować!!!

 

Ważna informacja grafika
2020-03-31

Ważna informacja

Szanowni Państwo,
 W nawiązaniu do otrzymanego w dniu wczorajszym, tj. 10.03.2020 roku, podsumowania prac zespołu zadaniowego  powołanego w dniu 6 marca 2020 r., na podstawie Zarządzenia MWP nr 13/2020, w sprawie koordynacji działań Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz wojewódzkich samorządowych  jednostek organizacyjnych w związku z zagrożeniem wystąpienia na terenie województwa pomorskiego zachorowań na COVID-19,  informujemy, że w marcu odwołane są wszystkie spotkania konsultacyjne związane z realizacją planów ochrony. O dalszym postępowaniu poinformujemy w odrębnej informacji. 

Wymiana skrzynek rozrodczych dla nietoperzy grafika
2020-03-25

Wymiana skrzynek rozrodczych dla nietoperzy

W marcu br. zostały wymienione skrzynki rozrodcze dla nietoperzy, które uległy zniszczeniu lub zostały uszkodzone w wyniku penetracji  dzięciołów.

 

Zapraszamy do udziału w XXIX Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i PK "Dolina Słupi" grafika
2020-03-13

Zapraszamy do udziału w XXIX Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i PK "Dolina Słupi"

 Zapraszamy uczniów klas V-VIII z powiatów słupskiego i bytowskiego oraz miasta Słupska  do udziału w naszym corocznym konkursie. Tytuł edycji 2020 brzmi "Inwazyjne gatunki flory i fauny zagrożeniem dla nasze przyrody". Konkurs znajduje sie na liście konkursów wiedzy Pomorskiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.  Zajęcie czołowych miejsc w etapie parkowym gwarantuje punkty w rekrutacji do szkoły średniej. 

http://www.kuratorium.gda.pl/komunikat-w-sprawie-wykazu-zawodow-wiedzy-artystycznych-i-sportowych-organizowanych-przez-kuratora-oswiaty-lub-inne-podmioty-dzialajace-na-terenie-szkoly/

Regulamin w załączeniu, przypominamy o przesłaniu zgłoszenia szkoły do dnia 13 marca 2020, załącznik nr 4 regulaminu.
W razie pytań prosimy o kontakt z edukatorem Anną Kasprzak a.kasprzak@pomorskieparki.pl tel. 727 660 069

"Maskotka z natury" zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu plastyczno-literackiego grafika
2020-03-02

"Maskotka z natury" zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu plastyczno-literackiego

 Przedmiotem naszego konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie figurki, maskotki nawiązującej tematycznie do elementów przyrody PK „Dolina Słupi” (np. figurka wybranego zwierzęcia, rośliny) oraz ułożenie fraszki obrazującej pracę. Praca musi być tworzona indywidualnie. Szczegóły w  załączonym regulaminie. Na zgłoszenia szkół i innych jednostek do konkursu czekamy do 28 marca 2020 roku (załącznik nr 4 do regulaminu)

Zaproszenie na I spotkanie informacyjne dotyczące prac nad planem ochrony PKDS grafika
2020-02-27

Zaproszenie na I spotkanie informacyjne dotyczące prac nad planem ochrony PKDS

W związku z rozpoczęciem prac nad przygotowaniem planu ochrony dla Parku Krajobrazowego ,,Dolina Słupi” serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu informacyjnym, podczas którego Wykonawca – Klub Przyrodników, przedstawi najważniejsze założenia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:30, w dniu 20 marca 2020 r. , w sali edukacyjnej Parku Krajobrazowego ,,Dolina Słupi” przy ul. Poniatowskiego 4a, 76-200 Słupsk.

 

Kontrola zimowisk nietoperzy w 2020 r. grafika
2020-02-12

Kontrola zimowisk nietoperzy w 2020 r.

Jak co roku pracownicy Parku z pomocą członków koła chiropterologów  PTOP Salamandra przy Uniwersytecie Gdańskim, w okresie od 3 do 8 lutego, przeprowadzili zimową kontrolę miejsc hibernacji nietoperzy. Kontrola objęła około 30 piwnic znajdujących się na terenie Parku i jego otuliny.
Kolejna impreza z "Głosem Pomorza" w plener za nami, tym razem podbijaliśmy Słupsk grafika
2020-02-10

Kolejna impreza z "Głosem Pomorza" w plener za nami, tym razem podbijaliśmy Słupsk

 Tradycyjnie już jedna z zimowych wędrówek odbywa się po mieście. Także i tym razem organizatorzy czyli Głos Pomorza i Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” wraz ze współpartnerami zaprosili do odwiedzenia  ciekawych miejsc, niektóre z nich są  na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Uczestnicy rajdu mieli okazję zasiąść w fotelu Prezydentki Słupska czy Starosty Powiatu Słupskiego.

Liczenie Zimujących Ptaków Wodnych 2020 w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” grafika
2020-02-03

Liczenie Zimujących Ptaków Wodnych 2020 w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

     Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim liczeniu zimujących ptaków wodnych. W połowie stycznia skontrolowali zbiorniki na rzece Słupi: Mała Krzynia, Krzynia, Konradowo i Zalewy Słupi.

 

Monitoring koncentracji zimujących łabędzi krzykliwych w sezonie 2019/2020 grafika
2020-01-29

Monitoring koncentracji zimujących łabędzi krzykliwych w sezonie 2019/2020

   Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” oraz Zaborskiego Parku Krajobrazowego, przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, kontynuowali monitoring zimowych koncentracji łabędzi krzykliwych, który rozpoczęto w 2016 roku.

 

Już 8 lutego 2020 zapraszamy na 132 edycję rekreacyjnej imprezy na orientację "Z Głosem Pomorza w plener" grafika
2020-01-27

Już 8 lutego 2020 zapraszamy na 132 edycję rekreacyjnej imprezy na orientację "Z Głosem Pomorza w plener"

       Tym razem czeka nas krótka bo tylko 5 km trasa po mieście.  Spacer po Słupsku rozpocznie się  w sobotę, 8 lutego o godz. 9.00, startujemy z Placu Zwycięstwa i idziemy zobaczyć wnętrza ratusza miejskiego, wejdziemy także na wieżę podziwiać panoramę Słupska. Zakończenie ok. godz.13.00 w Parku wodnym Trzy Fale.

Ferie zimowe w "Dolinie Słupi" dobiegły końca grafika
2020-01-24

Ferie zimowe w "Dolinie Słupi" dobiegły końca

Tradycyjnie już  z naszej oferty feryjnej skorzystały grupy dzieci i młodzieży uczestniczące w zorganizowanych formach wypoczynku. Gościliśmy także osoby indywidualne. W zajęciach prowadzonych przez pracowników parku uczestniczyło prawie 200 osób.

 

Drużyna z SP nr 5 w Bytowie będzie reprezentowała PK „Dolina Słupi” na etapie wojewódzkim konkursu grafika
2020-01-10

Drużyna z SP nr 5 w Bytowie będzie reprezentowała PK „Dolina Słupi” na etapie wojewódzkim konkursu

W siedzibie PK „Dolina Słupi” odbył się etap parkowy XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.