Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pkds@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2017-02-17

Koncentracje zimujących łabędzi krzykliwych

W połowie stycznia pracownicy Parku Krajobrazowego Dolina Słupi oraz Zaborskiego Parku Krajobrazowego, przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, kontynuowali monitoring zimowych koncentracji łabędzi krzykliwych.

 

2017-02-08

Zimowy monitoring nietoperzy w "Dolinie Słupi"

Piwnice pod budynkami mieszkalnymi i gospodarczymi, piwnice wolnostojące typu ziemianki, stare studnie, tunel w nasypie kolejowym i stara hydrofornia to ulubione miejsca zimowania nietoperzy.

 

2017-01-31

Ferie w "Dolinie Słupi"

 Jak co roku uczniowie pozostający w  Słupsku i okolicznych miejscowościach  mieli okazję skorzystania z zajęć prowadzonych przez pracowników parku.

2017-01-16

Liczenie Zimujących Ptaków Wodnych w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

W połowie stycznia, po raz kolejny, odbyło się ogólnopolskie liczenie zimujących ptaków wodnych. Wzięli w nim udział pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”, którzy skontrolowali zbiorniki na rzece Słupi: Mała Krzynia, Krzynia i Konradowo.

 

2017-01-13

Wyniki etapu parkowego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

 Gimnazjum nr 2 z Bytowa będzie reprezentowało PK  „Dolina Słupi” na etapie wojewódzkim
XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

2017-01-12

Informacja dotycząca zakazu usuwania zadrzewień na terenie Parku Krajobrazowego ,,Dolina Słupi"

Uchwała Nr 146/VII/11 Sejmiku Województwa Pomorskiego z dnia 27 kwietnia 2011 r. w sprawie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” podjęta została na podstawie m. in.: art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2016 r. poz. 2249 ze zm.), zgodnie z którym w parku krajobrazowym mogą być wprowadzone zakazy wybrane z określonego w tym przepisie katalogu.

 

2017-01-11

Zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu "Na mapie świata jest takie miejsce"

Konkurs plastyczno-literacki dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół pondgimnazjalnych. W tym roku uczestnicy muszą zaprezentować  swoją pracę  w formie listu.

 

2016-12-05

VI Zimowy Rajd na Orientację zgromadził miłośników aktywnego wypoczynku

W imprezie wzięło 350 osób. Na starcie pojawili się wszyscy, którzy zadeklarowali swój udział.  Dzieci, młodzież i dorośli  rywalizowali na dwóch trasach tzw. otwartej oraz na trasie dla ambitnych. Na tej drugiej uczestnicy musieli się wykazać między innymi umiejętnością obliczania azymutu i spostrzegawczością.

 

2016-12-01

Konkurs plastyczny podsumowany

Coroczny konkurs dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Damnicy i jego filii w Machowinku i Przytocku został podsumowany uroczyście w sali lustrzanej palacu w Damnicy. W tym roku haslo konkursu brzmialo "Różnorodny świat grzybów", konkus poprzedzony był warsztatami terenowymi . Na konkurs wpłynęlło 59 prac plastycznych, łacznie przyznano 19 miejsc i 10 wyróznień w 5 kategoriach.

 

2016-11-21

Zapraszamy na VI Zimowy rajd na orientację

Startujemy 3 grudnia 2016 roku o godz.10.00, plac przed fokarium w "Dolinie Charlotty"

 

2016-11-14

Warsztaty tarliskowe - 2016 r.

     W dniach 7-10 listopada br., w PK ,,Dolina Słupi”, miały miejsce ,,Warsztaty tarliskowe”, poświęcone tematyce naturalnego tarła troci wędrownej i łososia atlantyckiego. Tradycyjnie adresowane były do studentów kierunków rybackich z 3 polskich uczelni: ZUT w Szczecinie, UR w Krakowie oraz UWM w Olsztynie.

 

2016-11-03

Kontrola stanu miejsc hibernacji nietoperzy

Tegoroczny październik był dość ciepły, stąd nasze latające ssaki – wtedy dość aktywne, nie myślały jeszcze o hibernacji.
2016-10-26

III Dzień Otwarty za nami

Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” po raz trzeci zaprosił zainteresowanych do zapoznania się ze swoją działalnością.  Dzień Otwarty pn. „…park, tarlisko, przepławka” zorganizowany zostały przy współudziale Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku oraz Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

 

2016-10-19

Zapraszamy na III dzień otwarty pn "...park, tarlisko, przepławka"

 PK "Dolina Słupi", Polski Związek Wędkarski ZO w Słupsku oraz Komenda Miejska Policji w Słupsku zapraszają 25 października w godzinach 10.00-14.00 do odwiedzenia przepławki w Parku Kultury i Wypoczynku oraz sztucznego Tarliska w Kanale Młyńskim.