Aktualności

Spacer krajobrazowy po Słupsku grafika
2018-10-23

Spacer krajobrazowy po Słupsku

Pracownicy PK „Dolina Słupi” i ZO Polskiego Związku Wędkarskiego zaprosili mieszkańców Słupska  i regionu do udziału w spacerze krajobrazowym.

Zapraszamy do udziału w XVIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” grafika
2018-10-03

Zapraszamy do udziału w XVIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej  oraz klasy III gimnazjum z gmin, które wchodzą w skład parków krajobrazowych   i ich otulin. W celu przystąpienia do konkursu należy wypełnić załączoną do regulaminu kartę zgłoszeniową i przesłać ją do 22 października 2018 r. na adres koordynatora konkursu z terenu swojego parku krajobrazowego.

 

Zapraszamy na doroczną wystawę grzybów grafika
2018-09-24

Zapraszamy na doroczną wystawę grzybów

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” organizuje w dniu 7-8.10.2018 roku wystawę grzybów. Zapraszamy Państwa w godzinach 10.00-14.00 do nowej siedziby Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”  przy
ul. Poniatowskiego 4A (dawny internat Liceum Medycznego). Wystawa zostanie zorganizowana w plenerze od strony ul. Poniatowskiego (przy niesprzyjającej pogodzie w budynku). Celem wystawy jest przedstawienie gatunków grzybów rosnących na naszym terenie, zaprezentowanie ich roli w przyrodzie oraz różnorodności  tej   grupy organizmów.

 

Zapraszamy chętnych na bezpłatne warsztaty w Orzechowie Morskim – „Zdrowie człowieka, a środowisko naturalne Morza Bałtyckiego” grafika
2018-09-19

Zapraszamy chętnych na bezpłatne warsztaty w Orzechowie Morskim – „Zdrowie człowieka, a środowisko naturalne Morza Bałtyckiego”

Warsztaty organizowane są przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku przy współpracy z PK „Dolina Słupi”, skierowane są do nauczycieli i innych zainteresowanych osób.

Miejsce szkolenia: zajęcia terenowe – Ośrodek szkoleniowo – wypoczynkowy „Leśnik” w Orzechowie Morskim

Termin: 10 października 2018, godz.14.00- 17.45

 

Monitoring noclegowisk żurawi w PKDS grafika
2018-09-12

Monitoring noclegowisk żurawi w PKDS

Na początku września, pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” rozpoczęli kolejny sezon monitoringu liczebności żurawi na noclegowiskach.

 

Kontrola skrznek rozrodczych dla nietoperzy grafika
2018-08-28

Kontrola skrznek rozrodczych dla nietoperzy

W Parku Krajobrazowym ,,Dolina Słupi” skrzynki rozrodcze dla nietoperzy rozmieszczone są na terenie trzech nadleśnictw: Leśny Dwór, Bytów i Łupawa. Zamontowane są głównie w jednowiekowych monokulturach sosnowych w pobliżu zbiorników wodnych i mają za zadanie zastąpić naturalne ukrycia (dziuple).
Policzono bociany na terenie PK „Dolina Słupi” grafika
2018-07-27

Policzono bociany na terenie PK „Dolina Słupi”

Na terenie PK „Dolina Słupi” skontrolowano 35 gniazd, z czego  21 było zajętych. Niestety sukcesy lęgowe  odnotowano tylko w 12 gniazdach, w których łącznie było 26 młodych.

 

„Pomorska woda, przyroda i przygoda” to tytuł pierwszego Jarmarku Gryfitów. grafika
2018-07-02

„Pomorska woda, przyroda i przygoda” to tytuł pierwszego Jarmarku Gryfitów.

Gospodarzami Jarmarku organizowanego przez Muzeum Pomorza  Środkowego w Słupsku byli Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, Koło Przewodników PTTK oraz Wodociągi Słupsk. Zaproszenie do udziału przyjął także Zielony Punkt  prowadzony w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku.

 

„Pozdrowienia znad Słupi ” to tytuł zakończonego konkursu plastyczno-literackiego. grafika
2018-06-15

„Pozdrowienia znad Słupi ” to tytuł zakończonego konkursu plastyczno-literackiego.

  VII edycja konkursu  „Na mapie świata jest takie miejsce” przebiegała pod hasłem „Pozdrowienia znad Słupi”. Organizatorami konkursu byli: PZPK Oddział PK „Dolina Słupi”, Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 7 oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

 

XVIII „Ekolandia”,  tym razem  w Krzyni. grafika
2018-06-07

XVIII „Ekolandia”, tym razem w Krzyni.

Doroczne spotkanie młodych przyrodników z gminy Kobylnica tym razem odbyło się w Krzyni. Uczniowie uczestniczyli w wierszowanej wędrówce, queście,  pn . „Tajniki krzyńskiej przyrody”.

Finał XXVII Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody i PK „Dolina Słupi” grafika
2018-06-07

Finał XXVII Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody i PK „Dolina Słupi”

„Lasy – zielony skarb Pomorza” to tytuł tegorocznego konkursu, który  poprzedzony był warsztatami terenowymi  w Gałążni Małej. Młodzież musiała wykazać się znajomością zagadnień związanych z funkcjonowaniem PK „Dolina Słupi” oraz siedlisk leśnych występujących na jego terenie.

 

V Słupska Noc Nietoperzowa grafika
2018-06-06

V Słupska Noc Nietoperzowa

V Słupska Noc Nietoperzowa,  zgromadziła 70-osobową grupę zainteresowanych osób.