Atualności

2017-05-24

Podsumowanie konkursu „Na mapie świata jest takie miejsce” pod hasłem „Moja Dolina Słupi ”

60 uczestników, 25 finalistów i 15 laureatów - podsumownie konkursu plastyczno-literackiego.

 

2017-05-23

„Dolina Słupi” na pikniku edukacyjnym „Bioróżnorodność - poznaj by zachować”

Przyroda już po raz dziewiąty wystąpiła jako główna bohaterka pikniku edukacyjnego „Bioróżnorodność - poznaj by zachować”. Dwudniowa impreza odbywająca się w  Trójmieście dedykowana jest grupom szkolnym,  mieszkańcom oraz  turystom odwiedzającym region.

 

2017-05-10

Zapraszamy na IX piknik przyrodniczy "Bioróżnorodność - poznaj by zachować !"

Bioróżnorodność – poznaj, by zachować!

Na IX bezpłatny piknik pełen przyrodniczych atrakcji zapraszają: Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Partnerzy. Rok Wisły, świętujmy go razem!

Daty i miejsca:

 Piątek, 19 maja, godz. 10.00-14.00, Gdynia Orłowo, Zespół pałacowo - parkowy w Kolibkach

Sobota, 20 maja, godz. 11.00-18.00, Gdańsk, Park im. R. Reagana (wejście A od ul. Jana Pawła II)


 

 

2017-05-02

Monitoring sów leśnych

Przez cały kwiecień pracownicy Parku, we współpracy z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Gdańsku i Nadleśnictwami: Leśny Dwór, Bytów oraz Łupawa, prowadzili monitoring sów leśnych pod kątem występowania włochatki i sóweczki.

 

2017-04-26

Wyłoniliśmy finalistów konkursu „Na mapie świata jest takie miejsce” pod hasłem „Moja Dolina Słupi ”

To już VI edycja konkursu organizowanego przez Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”, Miejską Bibliotekę Publiczną  w Słupsku oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Na tegoroczną edycję konkursu plastyczno - literackiego „Na mapie świata jest takie miejsce” wpłynęło 60 prac, w trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie).

 

2017-04-24

Garażówka – skarby z lamusa i nie tylko

Odbywająca się po raz IV Kobylnicka Garażówka  zgromadziła kilkaset osób zarówno wystawiających jak i kupujących. Pomysł Kobylnickiej Straży Gminnej spotkał się z dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy. Oprócz stoisk wyprzedażowych organizatorzy zapewnili atrakcje w postaci występów artystycznych i stoisk edukacyjnych przygotowanych m in. przez PK „Dolina Słupi”. Ta edycja garażówki przebiegała pod hasłem ochrony zwierząt stąd wśród stoisk znalazło się także Schronisko dla Zwierząt ze Słupska oraz Ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt, który 1 maja 2017 roku oficjalnie rozpocznie działalność w Kobylnicy.

 

2017-04-21

„Eko-zabawą” z przedszkolakami uczciliśmy Dzień Ziemi

PK „Dolina Słupi” od kilku lat współpracuje z Przedszkolem Miejskim  nr 5 w zakresie edukacji ekologicznej najmłodszych. Przedszkolaki uczestniczą w zajęciach w Parku, prowadzone są także prelekcje w przedszkolu, raz w roku odbywają się warsztaty terenowe.  Z okazji Dnia Ziemi tradycyjnie już organizowana jest  „Eko-zabawa”  - Ekologia w wierszu tańcu i piosence.

 

2017-03-29

Czas na gody!

Od kilku dni płazy z Krępy i Łysomic  mogą liczyć na bezpieczne dotarcie do miejsc rozrodu.

2017-03-28

Nowe skrzynki dla nietoperzy

 Na przełomie lutego i marca w PK „Dolina Słupi” wymieniono uszkodzone i zawieszono nowe skrzynki rozrodcze dla nietoperzy.

2017-03-28

IV miejsce gimnazjalistek z Bytowa

Drużyna z Kartuz będzie reprezentowała Województwo Pomorskie na etapie ogólnopolskim konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski , który w tym roku odbedzie się w Województwie Świętokrzyskim.

 

2017-03-21

Wiosno przybywaj!

Powitaliśmy wiosnę  z uczniami ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Niepoględziu. 

 

2017-03-15

„WODA-BEZPIECZEŃSTWO-WIATR” czyli piknik żeglarski „na sucho”

 „WODA-BEZPIECZEŃSTWO-WIATR” to tytuł pikniku żeglarskiego „na sucho” , który odbył się w dniu 15 marca 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy.  Liga Morska i Rzeczna,  Zarząd Oddziału w Słupsku, główny organizator imprezy zaprosił do współpracy wielu partnerów, w tym także Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”.

2017-03-08

Zapraszamy gimnazjalistów do udziału w konkursie "Rzeki - żywe arterie krajobrazu"

Zapraszamy do udziału w XXVI edycji Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi". Wpisując się w obchody ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Roku Wisły, nasz konkurs bedzie dotyczył rzek ze szczególnym uwzględnieniem ich roli jako korytarzy ekologicznych.

 

2017-02-17

Koncentracje zimujących łabędzi krzykliwych

W połowie stycznia pracownicy Parku Krajobrazowego Dolina Słupi oraz Zaborskiego Parku Krajobrazowego, przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, kontynuowali monitoring zimowych koncentracji łabędzi krzykliwych.

 

2017-02-08

Zimowy monitoring nietoperzy w "Dolinie Słupi"

Piwnice pod budynkami mieszkalnymi i gospodarczymi, piwnice wolnostojące typu ziemianki, stare studnie, tunel w nasypie kolejowym i stara hydrofornia to ulubione miejsca zimowania nietoperzy.