Aktualności

II Wiosenny zawrót głowy z ptakami w roli głównej grafika
2016-04-24

II Wiosenny zawrót głowy z ptakami w roli głównej

 „Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać” (św. J. Bosko) , to filozofia hołdująca rzeźbiarzom i malarzom ze słupskiego klubu plastyka, którzy wystawiali swoje prace w kaplicy św Jerzego w Słupsku, na wystawie „Ptaszarnia” podczas II Wiosennego zawrotu głowy.

Dzień Ziemi w SP 9 i Eko-zabawa u słupskich przedszkolaków grafika
2016-04-24

Dzień Ziemi w SP 9 i Eko-zabawa u słupskich przedszkolaków

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 ze Słupska uczciły Dzień Ziemi ciekawym zajęciami o drzewach. Przedszkolaki tańczyły, śpiewały i recytowały o czystym powietrzu i potrzebie jego ochrony.

Już w sobotę 23 kwietnia zapraszamy na II piknik rodzinny "Wiosenny zawrót głowy" grafika
2016-04-17

Już w sobotę 23 kwietnia zapraszamy na II piknik rodzinny "Wiosenny zawrót głowy"

 "Ptaszarnia" to tytuł aktualnej edycji pikniku. Zapraszamy całe rodziny, grupy znajomych i wszystkich zainteresowanych, 23 kwietnia 2016 roku  przed Kaplicę św. Jerzego w Słupsku w godz.11.00- 15.00.

Pomagamy nietoperzom grafika
2016-04-11

Pomagamy nietoperzom

Wraz z budzącą się do życia przyrodą, ze snu zimowego wybudzać zaczęły się również nietoperze. Często zwierzęta te, z racji braku naturalnych ukryć (jaskinie, piwnice, bunkry), do hibernacji wykorzystują miejsca w obrębie zabudowań.

 

Ratujemy płazy! grafika
2016-03-24

Ratujemy płazy!

W dniu 22.03.2016 r. po raz kolejny pracownicy Parku, tym razem przy pomocy pracowników firmy Expert z Krępy Słupskiej, zamontowali przenośny system płotków naprowadzających dla płazów w w/w miejscowości.
Wiosna powitana !!! grafika
2016-03-23

Wiosna powitana !!!

 Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele z Niepoględzia zaprosili pracowników Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” i Nadleśnictwa Bytów na spotkanie z wiosną.

Mamy III miejsce w województwie pomorskim grafika
2016-03-21

Mamy III miejsce w województwie pomorskim

 Drużyna z Gminazjum nr 2 w Bytowie w składzie: Marta Wejman, Julia Czuba, Julia Sidorko, Wiktoria Chylewska zajęła III miejsce w etapie wojewódzkim konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Na etapie ogólnpolskim nasze województwo będzie reprezentowało Gimnazjum z Brus.

Giełda partnerów spotkań polsko- niemieckich „Spójrz w przyszłość” grafika
2016-03-15

Giełda partnerów spotkań polsko- niemieckich „Spójrz w przyszłość”

W ramach wieloletniej współpracy powiatu słupskiego z powiatem Herzogtum Lauenburg, na spotkanie partnerów, zaproszono przedstawicieli Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” . Stronę niemiecką reprezentował pan Patric Rösen z Parku Uhlenkohl Molln.
Spotkanie przed konkursem „Na mapie świata jest takie miejsce” grafika
2016-03-15

Spotkanie przed konkursem „Na mapie świata jest takie miejsce”

W sali edukacyjnej PK „Dolina Słupi”  spotkali się uczniowie wraz z opiekunami i organizatorami konkursu „Na mapie świata jest takie miejsce”.  V edycja konkursu organizowanego przez PK „Dolina Słupi’ i Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku odbędzie się pod hasłem „Podniebni przyjaciele z Doliny Słupi” a jego pokłosiem będą baśnie o ptakach.

 

Zapraszamy gimnazjalistów do udziału w XXV Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi" grafika
2016-03-11

Zapraszamy gimnazjalistów do udziału w XXV Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi"

 XXV edycja konkursu nawiązuje do realizowanego przez nas projektu "Czynna ochrona raka szlachetnego w jeziorach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych".

Ferie w „Dolinie Słupi” grafika
2016-03-02

Ferie w „Dolinie Słupi”

Podczas tegorocznych ferii z zajęć prowadzonych przez pracowników PK "Dolina Słupi" skorzystało 150 uczestników.
Łabędzie krzykliwe w PK ,,Dolina Słupi" grafika
2016-02-23

Łabędzie krzykliwe w PK ,,Dolina Słupi"

Niemałe wrażenie w PK ,,Dolina Słupi” obecnie wywołuje widok łabędzi krzykliwych, których duże koncentracje zauważalne są na polach w okolicach Kwakowa i Kruszyny.
Zapraszamy do udziału w V konkursie plastyczno-literackim "Na mapie świata jest takie miejsce" grafika
2016-02-15

Zapraszamy do udziału w V konkursie plastyczno-literackim "Na mapie świata jest takie miejsce"

 „Podniebni przyjaciele z Doliny Słupi” to hasło tegorocznego konkursu. Bohaterami baśni, które powstaną w tym konkursie będą ptaki związane z doliną rzeki Słupi.

Nietoperze policzone grafika
2016-02-10

Nietoperze policzone

W pierwszym tygodniu lutego pracownicy Parku, z pomocą członków Akademickiego Koła Chiropterologicznego PTOP ,,Salamandra", przeprowadzili zimową kontrolę miejsc hibernacji nietoperzy.