Atualności

2015-06-01

Najlepsze komiksy wybrane.

„Najeźdźcy- obce gatunki  w natarciu” to tytuł tegorocznego konkursu plastyczno- literackiego ”Na mapie świata jest takie miejsce” organizowanego od czterech lat przez Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” i Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku.

 

2015-05-28

II Słupska Noc Nietoperzowa za nami.

Już po raz drugi Park Krajobrazowy "Dolina Słupi" zaprosił mieszkańców Słupska i innych zainteresowanych na spotkanie z tajemniczymi nocnymi ssakami - nietoperzami.
2015-05-26

"Dolina Słupi" na akcji "Bioróżnorodność -poznaj by zachować"

"Obcy rak- jaki jest jego znak?" to tytuł stoiska przygotowanego przez Dolinę Słupi na akcję "Bioróżnorodność- poznaj by zachować".

 

2015-05-20

Monitoring sów leśnych

    Zakończył się monitoring sów na terenie  Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Jak co roku, od kwietnia do początku maja, skontrolowano wybrane powierzchnie Parku pod kątem występowania sóweczki i włochatki.

 

2015-05-12

NIETOPERZ!!! TAJEMNICZY LOTNIK

Zapraszamy
na  Słupską Noc Nietoperzową
Organizator:
  • Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych  Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”
2015-05-11

Noc Biologa w Borzytuchomiu.

Pracownicy PK "Dolina Słupi"  byli zaproszeni do udziału w Nocy Biologów organizowanej w Zespole Szkół w Borzytuchomiu.

 

2015-05-07

Przygotowania do sezonu turystycznego w Dolinie Słupi.

 Ścieżki turystyczne w parku nabrały nowego blasku.

2015-05-07

"Ekologia w wierszu, tańcu i piosence" czyli Dzień Ziemi u przedszkolaków.

Młodzi przyrodnicy świętowali  Dzień Ziemi tańcząc, śiewając i recytując.

 

2015-05-03

Dzień Ziemi z "Ptakami cudakami".

   „Człowiekowi potrzeba przestrzeni, szumu lasu i śpiewu ptaków, by zgromadzić siły do dalszej drogi” (Katarzyna Ledwoń). Taka myśl przewodnia towarzyszyła tegorocznej edycji REGIONALNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO  „PTAKI – CUDAKI”
2015-04-30

" Obcy rak! ... Jaki jest jego znak? " - Ekolandia 2015.

 " Obcy rak! ... Jaki jest jego znak? " - o tym i wielu innych ciekawych rzeczach dowiedzieli się uczestnicy warsztatów dla szkół Gminy Kobylnica. Ekolandia organizowana była po raz XV przez PK "Dolina Słupi" , Szkołę Podstawową w Kończewie i Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

2015-04-15

Pomiary przepływu rzeki Słupi

W dniu 10 kwietnia  PK „Dolina Słupi” razem z Zakładem Ryb Wędrownych Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie przeprowadził pomiary przepływu rzeki Słupi.

 

2015-04-14

XXIV Konkurs Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi"

Zapraszamy  Gimnazjalistów z terenu Parku, otuliny i miasta Słupska do udziału w XXIV Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”.

 

2015-04-09

Szkolenie dla Policji

   W dniu 8 kwietnia br. na sali wystawowej PKDS odbyło się szkolenie dla Policji poświęcone biologii i ochronie łososia atlantyckiego i troci wędrownej w dorzeczu Słupi. W szkoleniu uczestniczyli dzielnicowi, kierownicy Posterunków Policji  i osoby odpowiedzialne za organizację służby.