Atualności

2015-08-26

Monitoring zlotowisk żurawi w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

Rozpoczął się kolejny sezon liczenia żurawi na noclegowiskach w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”. W drugiej połowie sierpnia pracownicy Parku policzyli żurawie gromadzące się na pięciu noclegowiskach: w dolinie rzeki Słupi pod Zajączkowem, na Zalewach Słupi pod Gałąźnią Małą, na torfowisku w okolicach Unichowa, na rozlewisku śródpolnym pod Brzezinką oraz na torfowisku śródleśnym pod Jerzkowicami.

 

2015-08-18

III Rodzinny Piknik Ekologiczny w Czołpinie.

Dnia 8 sierpnia 2015 r. Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych uczestniczył  w Rodzinnym Pikniku Ekologicznym w Czołpinie organizowanym po raz trzeci  przez Słowiński Park Narodowy

 

2015-08-11

Reintrodukcja i monitoring włosieniczników.

Od 2013 r. w dorzeczu Słupi realizowana jest tzw. reintrodukcja cennych gatunków roślin – włosieniczników. Termin ten oznacza wsiedlanie gatunku w miejsca gdzie kiedyś występował.

 

2015-07-28

I edycja Rajdu na Orientację Pazur Gryfa

 Dwie trasy piesze o dlugości 12 i 50 km oraz dwie rowerowe o dlugości 50 i 100 km, czekały na uczestników rajdu na orientację Pazur Gryfa.

2015-07-24

Trwa letnia inwentaryzacja skrzynek rozrodczych dla nietoperzy.

Trwa liczenie nietoperzy w Dolinie Słupi.

 

2015-07-14

Wędrówki węgorzy w dorzeczu Słupi.

   Węgorz europejski należy do cennych gatunków zagrożonych wyginięciem. Dla jego ochrony wprowadzono okresy ochronne i limity połowu.  Jest gatunkiem katadromicznym, który okres przed osiągnięciem dojrzałości płciowej spędza w  rzekach, a na tarło wędruje do Morza Sargassowego.

 

2015-06-26

Czas czerwcowych wędrówek.

Wiosenne wędrowanie...  od przedszkolaków do słuchaczy Uniwersytetu III Wieku.

 

2015-06-23

Udane lęgi łabędzi krzykliwych w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

            Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” skontrolowali znane stanowiska lęgowe łabędzi krzykliwych. W dwóch miejscach, na terenie Parku, stwierdzili pary dorosłych ptaków, z których każda miała po 6 młodych. Jest to dużo, gdyż w Polsce ptaki te składają 5-7 jaj.

 

2015-06-15

Szkolny festyn rodzinny w Dębnicy Kaszubskiej

Każda okazja jest dobra aby porozmawiać o przyrodzie. W szczególności służy temu czas który rodzice spędzają wspólnie  z dziećmi.

 

2015-06-11

Zapraszamy na III rajd rowerowy szlakiem Doliny Słupi

Zapraszamy na rajd rowerowy 27-28.06.2015 r. (sobota/niedziela) na trasie  Słupsk- Lesny Dwór- Gałąźnia Mała- Jasień- Gałąźnia Mała- Leśny Dwór- Słupsk.

 

2015-06-10

XXIV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” pn. „Nietoperz tajemniczy lotnik”

W dniu 9 czerwca 2015  roku odbył  się finał konkursu  dla szkół gimnazjalnych z terenu i otuliny PK „Dolina Słupi” oraz miasta Słupska. Szkoły były reprezentowane przez trzyosobowe drużyny, w konkursie wzięło udział 17 gimnazjów z: Kobylnicy, Nożyna, Dębnicy Kaszubskiej, Czarnej Dąbrówki, Parchowa, Rokit, Łubna, Borzytuchomia, Siemianic, Redzikowa, Niepoględzia i dwa gimnazja z Bytowa i cztery ze Słupska.

 

2015-06-01

Najlepsze komiksy wybrane.

„Najeźdźcy- obce gatunki  w natarciu” to tytuł tegorocznego konkursu plastyczno- literackiego ”Na mapie świata jest takie miejsce” organizowanego od czterech lat przez Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” i Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku.

 

2015-05-28

II Słupska Noc Nietoperzowa za nami.

Już po raz drugi Park Krajobrazowy "Dolina Słupi" zaprosił mieszkańców Słupska i innych zainteresowanych na spotkanie z tajemniczymi nocnymi ssakami - nietoperzami.
2015-05-26

"Dolina Słupi" na akcji "Bioróżnorodność -poznaj by zachować"

"Obcy rak- jaki jest jego znak?" to tytuł stoiska przygotowanego przez Dolinę Słupi na akcję "Bioróżnorodność- poznaj by zachować".