Aktualności

"Ekologia w wierszu, tańcu i piosence" czyli Dzień Ziemi u przedszkolaków. grafika
2015-05-07

"Ekologia w wierszu, tańcu i piosence" czyli Dzień Ziemi u przedszkolaków.

Młodzi przyrodnicy świętowali  Dzień Ziemi tańcząc, śiewając i recytując.

 

Dzień Ziemi z "Ptakami cudakami". grafika
2015-05-03

Dzień Ziemi z "Ptakami cudakami".

   „Człowiekowi potrzeba przestrzeni, szumu lasu i śpiewu ptaków, by zgromadzić siły do dalszej drogi” (Katarzyna Ledwoń). Taka myśl przewodnia towarzyszyła tegorocznej edycji REGIONALNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO  „PTAKI – CUDAKI”
" Obcy rak!  Jaki jest jego znak? " - Ekolandia 2015. grafika
2015-04-30

" Obcy rak! ... Jaki jest jego znak? " - Ekolandia 2015.

 " Obcy rak! ... Jaki jest jego znak? " - o tym i wielu innych ciekawych rzeczach dowiedzieli się uczestnicy warsztatów dla szkół Gminy Kobylnica. Ekolandia organizowana była po raz XV przez PK "Dolina Słupi" , Szkołę Podstawową w Kończewie i Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Pomiary przepływu rzeki Słupi grafika
2015-04-15

Pomiary przepływu rzeki Słupi

W dniu 10 kwietnia  PK „Dolina Słupi” razem z Zakładem Ryb Wędrownych Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie przeprowadził pomiary przepływu rzeki Słupi.

 

XXIV Konkurs Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi" grafika
2015-04-14

XXIV Konkurs Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi"

Zapraszamy  Gimnazjalistów z terenu Parku, otuliny i miasta Słupska do udziału w XXIV Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”.

 

Szkolenie dla Policji grafika
2015-04-09

Szkolenie dla Policji

   W dniu 8 kwietnia br. na sali wystawowej PKDS odbyło się szkolenie dla Policji poświęcone biologii i ochronie łososia atlantyckiego i troci wędrownej w dorzeczu Słupi. W szkoleniu uczestniczyli dzielnicowi, kierownicy Posterunków Policji  i osoby odpowiedzialne za organizację służby.

 

Na ratunek płazom! grafika
2015-04-01

Na ratunek płazom!

Zaczęła się wiosenna migracja płazów w kierunku miejsc ich rozrodu.  Niestety szlaki  wędrówki często poprzecinane są drogami, co w efekcie kończy się rozjeżdżaniem wędrujących  osobników przez nadjeżdżające pojazdy.
Gimnazjaliści pochwalili się wiedzą o parkach krajobrazowych. grafika
2015-03-30

Gimnazjaliści pochwalili się wiedzą o parkach krajobrazowych.

Gimnazjum z Brus będzie reprezentowało nasze województwo na finale Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

 

Konserwacja skanerów. grafika
2015-03-23

Konserwacja skanerów.

     W dniach 9-10 marca zostały przeprowadzone prace konserwacyjne dwóch skanerów do monitoringu wędrówek ichtiofauny, znajdujących się w przepławkach na węźle wodnym w Słupsku.

 

Usuwanie drzew i krzewów w obrębie ,,Gogolewka" grafika
2015-03-18

Usuwanie drzew i krzewów w obrębie ,,Gogolewka"

      W Parku Krajobrazowym ,,Dolina Słupi” ruszyły pierwsze prace w sezonie z zakresu czynnej ochrony przyrody. Mowa tu o usuwaniu drzew i krzewów z terenu projektowanego rezerwatu przyrody ,,Gogolewko”.

 

Weź udział w konkursie na najlepszy komiks - „Najeźdźcy- obce gatunki w natarciu” grafika
2015-03-02

Weź udział w konkursie na najlepszy komiks - „Najeźdźcy- obce gatunki w natarciu”

IV Konkurs plastyczno-literacki „Na mapie świata jest takie miejsce” pod hasłem „Najeźdźcy-obce gatunki w natarciu” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W takich kategoriach wiekowych będą także oceniane prace.  Poprzez organizację konkursu chcemy   zwrócić uwagę młodzieży na problemy związane z wypieraniem rodzimych gatunków raków przez gatunki inwazyjne.

 

Zimowe liczenie nietoperzy grafika
2015-02-16

Zimowe liczenie nietoperzy

W dniach 4 -8.02.2015 r. na terenie naszego Parku odbyła się zimowa kontrola miejsc hibernacji nietoperzy. Przez pierwsze dni  prowadzona była przez naszych pracowników Elwirę Ahmad i Józefa Wysińskiego, a w pozostałe - wspólnie z członkami koła chiropterologicznego PTOP ,,Salamandra" działającego przy Uniwersytecie Gdańskim.