Atualności

2015-04-01

Na ratunek płazom!

Zaczęła się wiosenna migracja płazów w kierunku miejsc ich rozrodu.  Niestety szlaki  wędrówki często poprzecinane są drogami, co w efekcie kończy się rozjeżdżaniem wędrujących  osobników przez nadjeżdżające pojazdy.
2015-03-30

Gimnazjaliści pochwalili się wiedzą o parkach krajobrazowych.

Gimnazjum z Brus będzie reprezentowało nasze województwo na finale Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

 

2015-03-23

Konserwacja skanerów.

     W dniach 9-10 marca zostały przeprowadzone prace konserwacyjne dwóch skanerów do monitoringu wędrówek ichtiofauny, znajdujących się w przepławkach na węźle wodnym w Słupsku.

 

2015-03-18

Usuwanie drzew i krzewów w obrębie ,,Gogolewka"

      W Parku Krajobrazowym ,,Dolina Słupi” ruszyły pierwsze prace w sezonie z zakresu czynnej ochrony przyrody. Mowa tu o usuwaniu drzew i krzewów z terenu projektowanego rezerwatu przyrody ,,Gogolewko”.

 

2015-03-02

Weź udział w konkursie na najlepszy komiks - „Najeźdźcy- obce gatunki w natarciu”

IV Konkurs plastyczno-literacki „Na mapie świata jest takie miejsce” pod hasłem „Najeźdźcy-obce gatunki w natarciu” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W takich kategoriach wiekowych będą także oceniane prace.  Poprzez organizację konkursu chcemy   zwrócić uwagę młodzieży na problemy związane z wypieraniem rodzimych gatunków raków przez gatunki inwazyjne.

 

2015-02-16

Zimowe liczenie nietoperzy

W dniach 4 -8.02.2015 r. na terenie naszego Parku odbyła się zimowa kontrola miejsc hibernacji nietoperzy. Przez pierwsze dni  prowadzona była przez naszych pracowników Elwirę Ahmad i Józefa Wysińskiego, a w pozostałe - wspólnie z członkami koła chiropterologicznego PTOP ,,Salamandra" działającego przy Uniwersytecie Gdańskim.

 

2015-02-13

Przyrodnicze ferie z "Doliną Słupi"

Ferie zimowe w naszym województwie dobiegają  końca. Jak co roku z oferty edukacyjnej PK „Dolina Słupi” korzystali uczestnicy organizowanych w mieście i okolicy półkolonii. Odwiedziło nas 11 grup  czyli prawie 200 uczestników zajęć.
2015-01-28

"Eko-logiczne nastolatki”- Comenius w Dębnicy Kaszubskiej.

„Dolina Słupi” wspiera gimnazjalistów z Dębnicy  Kaszubskiej w realizacji projektu.

 

2015-01-20

XIV Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”-etap parkowy za nami.

Drużyna z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Siemianicach będzie reprezentowała PK "Dolina Słupi" na etapie wojewódzkim Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

 

2015-01-19

Liczenie Zimujących Ptaków Wodnych

    W połowie stycznia, po raz kolejny odbyło się ogólnopolskie liczenie zimujących ptaków wodnych.

 

2014-12-08

Nasza Słupia! Nasze ryby!! Nasz skarb!!! …… to hasło i wiele innych rozbrzmiewały podczas III rajdu na orientację „Tarlisko 2014”

W minioną sobotę  6 grudnia 2014 roku w Krępie Słupskiej odbył się III Rajd Pieszy Na Orientację – TARLISKO 2014 czyli z trocią Nam po drodze. Organizatorami rajdu byli Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk wraz z Pomorskim Zespołem Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”. Na przygotowanych przez organizatorów trasach wystartowało przeszło 120 uczestników. Ich zadaniem było przy pomocy mapy odnalezienie punktów kontrolnych. Rywalizację na trasie dziecięcej – szkoły podstawowe zdominowała SP nr 2 z Ustki zajmując wszystkie trzy miejsca na podium.
2014-11-28

Po raz trzeci zapraszamy na rajd "Tarlisko czyli z trocią nam po drodze."

 PK "Dolina Słupi" i Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk zapraszają 6 grudnia 2014 roku na rajd na orientację.
Startujemy o godzinie 10.00 z placu przy świetlicy wiejskiej w Krępie.

 Regulamin i karty zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej www.gok.slupsk.pl

 

2014-11-18

Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych

 „Pomóżmy trociom dotrzeć na tarło” – to apel do mieszkańców i hasło happeningu przygotowanego przez młodzież na zakończenie Dni Otwartych pn.  „…park, tarlisko, przepławka.” Przez trzy dni mieszkańcy Słupska i okolic mieli okazję przyjrzeć się działaniom prowadzonym przez Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” w zakresie ochrony naturalnego tarła troci i łososi.