Aktualności

,,W trosce o drzewa" grafika
2018-04-19

,,W trosce o drzewa"

W dniu 10 kwietnia, w siedzibie Parku Krajobrazowego ,,Dolina Słupi”, odbyło się szkolenie pt. ,,W trosce o drzewa”. Przeprowadzili je przedstawiciele stowarzyszenia Eko Inicjatywa – Ewa Rmanow-Pękal oraz Robert Pipczyński.
Zapraszamy do udziału w XXVII Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi" grafika
2018-04-18

Zapraszamy do udziału w XXVII Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi"

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” zaprasza do udziału w XXVII  Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”. Do udziału w konkursie zapraszamy  gimnazjalistów oraz uczniów klas VII szkoły podstawowej. Tegoroczny tytuł konkursu brzmi: „Lasy - Zielony skarb Pomorza ”

 

Projekt edukacyjny licealistów  ze Słupska grafika
2018-04-17

Projekt edukacyjny licealistów ze Słupska

        Uczniowie IV Liceum w Słupsku zakończyli  pracę nad projektem : „Nietoperz – nocny lotnik”.  Inspiracją do pracy na ten temat było tajemnicze życie nietoperzy. Zdobytymi informacjami i doświadczeniami autorzy podzielili się ze swoimi kolegami, prezentując swoją  pracę w dniach maratonu projektów.

,,GOGOLEWKO" - nowym rezerwatem przyrody! grafika
2018-04-04

,,GOGOLEWKO" - nowym rezerwatem przyrody!

        21 marca 2018 r. jedno z cenniejszych mokradeł  w  naszym regionie doczekało się ochrony rezerwatowej!!!

        Sam obiekt wzbudził zainteresowanie już około 15 lat temu w trakcie prowadzonej przez Park Krajobrazowy ,,Dolina Słupi" i Klub Przyrodników inwentaryzacji mokradeł, która odbyła się w ramach projektu pt. ,,Czynna ochrona ekosystemów bagiennych na terenie PKDS i jego otuliny”.

 

Gimnazjum nr 2 z Bytowa reprezentowało PK „Dolina Słupi” grafika
2018-03-26

Gimnazjum nr 2 z Bytowa reprezentowało PK „Dolina Słupi”

 23 marca 2018 roku w Nowym Dworze Gdańskim odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Gimnazjalistki z Bytowa zajęły III miejsce. Najlepszy wynik osiągnęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Silnie (Zaborski PK), która będzie reprezentowała nasze województwo na etapie ogólnopolskim.

,,Drzewa jako narzędzie animacji społecznej” zapraszamy na szkolenie grafika
2018-03-14

,,Drzewa jako narzędzie animacji społecznej” zapraszamy na szkolenie

Jeśli lubisz drzewa, czasami się nimi zachwycasz, a choć jedno z poniższych pytań pojawiło się w Twoich myślach - to szkolenie jest dla Ciebie!

„DRZEWO- największy przyjaciel człowieka”  konkurs plastyczno-techniczny dla szkół podstawowych grafika
2018-03-01

„DRZEWO- największy przyjaciel człowieka” konkurs plastyczno-techniczny dla szkół podstawowych

 „DRZEWO- największy przyjaciel człowieka” termin składania prac 13 kwietnia 2018

Konkurs jest skierowany do dzieci z powiatu słupskiego i sławieńskiego w zachodniopomorskim,

  • Klasy I-III ( prace przestrzenne – plastyczno-techniczne)
  • Klasy IV-VII ( prace przestrzenne – plastyczno-techniczne)
Zaproszenie na konferencję dla nauczycieli grafika
2018-03-01

Zaproszenie na konferencję dla nauczycieli

Rozwój kompetencji uczniów w edukacji matematyczno-przyrodniczej w 8-letniej szkole podstawowej [i w szkole ponadpodstawowej]

 Uczestnicy: nauczyciele przyrody i przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka i geografia) szkół podstawowych i gimnazjów oraz inni zainteresowani nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Termin: 7 marca 2018r., godzina 14.00

Miejsce: AP Słupsk, ul. Kozietulskiego 6-7

Czas trwania: 5 godzin dydaktycznych

Uwaga !!! Konkurs "Pozdrowienia znad Słupi" grafika
2018-02-20

Uwaga !!! Konkurs "Pozdrowienia znad Słupi"

  Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”,  Miejska Biblioteka Publiczna  w Słupsku  oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, zapraszają do udziału w VII konkursie plastyczno-literackim „Na mapie świata jest takie miejsce” pod hasłem „Pozdrowienia znad Słupi”.  Konkurs skierowany  jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Prace konkursowe przyjmowane są w siedzibie  Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Słupsku ul. Poniatowskiego 4A (II piętro) do 13 kwietnia 2018 roku w godzinach 7.30-15.30.

Przyrodnicze ferie grafika
2018-02-12

Przyrodnicze ferie

Czas spędzony jak najbliżej natury – to klucz do dobrego wypoczynku. Tak zupełnie „przy okazji”,  podczas zabaw na powietrzu i spacerów można wiele się nauczyć.

Liczenie Zimujących Ptaków Wodnych 2018 w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” grafika
2018-01-29

Liczenie Zimujących Ptaków Wodnych 2018 w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim liczeniu zimujących ptaków wodnych. W połowie stycznia skontrolowali zbiorniki na rzece Słupi: Mała Krzynia, Krzynia i Konradowo.

 

Monitoring koncentracji zimujących łabędzi krzykliwych w sezonie 2017/2018 grafika
2018-01-22

Monitoring koncentracji zimujących łabędzi krzykliwych w sezonie 2017/2018

      Pracownicy Parku Krajobrazowego ,,Dolina Słupi” oraz Zaborskiego Parku Krajobrazowego, przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, kontynuowali monitoring zimowych koncentracji łabędzi krzykliwych, który rozpoczęto w 2016 roku.
Po raz kolejny Gimnazjum nr 2 z Bytowa będzie reprezentowało PK "Dolina Słupi" na etapie wojewódzkim konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" grafika
2018-01-12

Po raz kolejny Gimnazjum nr 2 z Bytowa będzie reprezentowało PK "Dolina Słupi" na etapie wojewódzkim konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

               W dniu 12  stycznia 2018 roku odbył  się etap parkowy,  XVII  ogólnopolskiego konkursu  dla szkół gimnazjalnych,  pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Szkoły były reprezentowane przez czteroosobowe drużyny, wyłonione we wcześniejszych etapach. W konkursie wzięło udział 4 gimnazja z: Nożyna, Gogolewa, Redzikowa i nr 2 z Bytowa.