Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

  • Witamy na oficjalnej stronie Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi"
  • Park Krajobrazowy Dolina Słupi - 8 lutego 2020 zapraszamy na wędrówkę z Głosem Pomorza w plener
    Park Krajobrazowy Dolina Słupi - 8 lutego 2020 zapraszamy na wędrówkę z Głosem Pomorza w plener
  • Park Krajobrazowy Dolina Słupi
    Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

SŁUPSK
akcja informacyjna
WFOSiGW

Konkurs krasomówczy to nie lada wyzwanie w dobie szybkiej informacji, komunikatorów, sms-ów, krótkich e-maili. Mimo tego całego zgiełku komunikacyjnego znalazła się grupa młodzieży, która chciała pięknie, pełnymi zdaniami, opowiedzieć o osobliwościach przyrodniczych naszego regionu. 

          Inicjatorem i głównym organizatorem  już V edycji konkursu jest Koło Przewodników Terenowych przy Regionalnym Oddziale  PTTK  w Słupsku, współorganizatorami Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział PK „Dolina Słupi” . W szranki konkursowe stanęli uczniowie podstawówek i szkół średnich.  Organizatorzy przygotowali dla uczestników zagadnienia pomocnicze. Wśród nich znalazły się min. drzewa, gatunki obce, rzeka Słupia i jej walory, pałace i parki podworskie oraz bursztyn i jego historia. Niektórzy z uczestników pokusili się o użycie gwary dla sugestywnego przedstawienia wybranego tematu.

          Jury oceniało przede wszystkim poprawność językową,  płynność wypowiedzi, bogactwo i barwność języka oraz kontakt ze słuchaczami.

Zdobywcy czołowych miejsc zostali nagrodzeni bonami zakupowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Słupsku  oraz upominkami książkowymi i gadżetami od pozostałych organizatorów.