Zaproszenie na I spotkanie informacyjne dotyczące prac nad planem ochrony PKDS

Data: 27-02-2020

Szanowni Państwo,

       W związku z rozpoczęciem prac nad przygotowaniem projektu planu ochrony dla Parku Krajobrazowego ,,Dolina Słupi” serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu informacyjnym, podczas którego Wykonawca – Klub Przyrodników, przedstawi najważniejsze założenia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:30, w dniu 20 marca 2020 r. , w sali edukacyjnej Parku Krajobrazowego ,,Dolina Słupi”, przy ul. Poniatowskiego 4a, 76-200 Słupsk.

     Na spotkaniu Wykonawca planu zaprezentuje założenia realizacji projektu planu ochrony PKDS, podstawy prawne funkcjonowania Parku oraz sporządzenia planu ochrony, zakres dokumentacji oraz projektu planu. Poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące uwarunkowań ochrony PKDS w kontekście ochrony ekosystemów i gatunków oraz w aspekcie planowania przestrzennego, ochrony krajobrazu i walorów kulturowych. Będzie także okazja do wniesienia własnych uwag i postulatów do rozważenia w trakcie sporządzania projektu planu ochrony.

      Zachęcamy do zapoznania się z broszurą prezentującą podstawowe informacje, podstawy prawne, harmonogram prac oraz metody i procedury dotyczące nad prac nad projektem planu.

 

Słupia poniżej miejscowości Krzynia, fot. L. Duchnowicz.