Aktualności

Ferie zimowe dobiegły końca grafika
2022-02-25

Ferie zimowe dobiegły końca

W czasie ferii zimowych przeprowadziliśmy zajęcia dla 115 uczestników z 9 zorganizowanych  grup.

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy w ramach projektu „Las Lubi Aktywność Społeczną" grafika
2022-02-21

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy w ramach projektu „Las Lubi Aktywność Społeczną"

W piątek 18.02.2022 roku w siedzibie Nadleśnictwa Leśny Dwór podpisano list intencyjny ws. współpracy przy realizacji projektu edukacyjnego pn. „Las lubi aktywność społeczną”.

Zimowanie ptaków wodnych w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” w 2022 roku grafika
2022-02-04

Zimowanie ptaków wodnych w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” w 2022 roku

         Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim liczeniu zimujących ptaków wodnych. W połowie stycznia skontrolowali zbiorniki na rzece Słupi: Mała Krzynia, Krzynia, Konradowo i Zalewy Słupi.

Zapraszamy na eko-ferie do PK ,,Dolina Słupi" grafika
2022-02-04

Zapraszamy na eko-ferie do PK ,,Dolina Słupi"

Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” zaprasza szkoły, przedszkola, świetlice a także indywidualnych odbiorców do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej w czasie ferii zimowych. Ze względów sanitarnych  obowiązują wcześniejsze  zapisy na poszczególne warsztaty.  Zapisy w dni pracy w godzinach 8.00-15.00  nr tel. 59 842 98 29.

Zapraszamy do udziału w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" grafika
2021-11-18

Zapraszamy do udziału w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

     W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas VI - VIII szkoły podstawowej   z gmin, które wchodzą w skład parków krajobrazowych   i ich otulin. W celu przystąpienia do konkursu należy wypełnić załączoną kartę zgłoszeniową i przesłać ją do 30 listopada 2021 r. na adres koordynatora konkursu z terenu swojego parku krajobrazowego, w naszym przypadku PK „Dolina Słupi” a.kasprzak@pomorskieparki.pl.

Międzynarodowy Dzień Jeża grafika
2021-11-12

Międzynarodowy Dzień Jeża

 Jeż obchodzi swoje święto ma 10 listopada. Na spotkaniu z pracownikiem Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”,  dzieci z zerówki z Kwakowa dowiedziały się, że  jeże są pod ochroną, lubią samotność i najbardziej zadowolone są kiedy nikt im nie przeszkadza.

Monitoring jesiennych koncentracji żurawi w PK ,,Dolina Słupi" grafika
2021-10-15

Monitoring jesiennych koncentracji żurawi w PK ,,Dolina Słupi"

Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” zakończyli kolejny sezon monitoringu żurawi w miejscach jesiennych koncentracji.
Zapraszamy na spacer krajobrazowy z okazji Dnia Krajobrazu grafika
2021-10-07

Zapraszamy na spacer krajobrazowy z okazji Dnia Krajobrazu

 Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział w Słupsku Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” zaprasza do udziału w spacerze krajobrazowym w dniu 20.10.2021 r. z okazji Dnia Krajobrazu - „Otwarte Krajobrazy”! 

Wystawa grzybów, jak zwykle, wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców naszego miasta grafika
2021-09-28

Wystawa grzybów, jak zwykle, wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców naszego miasta

 Jak co roku wyszliśmy do Państwa z propozycją udziału w wystawie grzybów. Tak jak  poprzednio spotkaliśmy się na ostatnim Jarmarku Letnim, który odbywał się  na ulicy Nowobramskiej w Słupsku. Największym zainteresowaniem cieszyły się "grzybowe cudaki" takie jak lejkowiec dęty nazywany trabkami śmierci,  próchnilec maczugowaty zwany czasami palcami umarlaka czy ucho bzowe nazywane uchem Judasza. Dużo osób pytało także o cechy mleczaja rydza, czubajki kani czy muchomora zielonawego.

Uszko dla Kacperka – festyn charytatywny "Dołącz do mojej drużyny bez Ciebie nie usłyszę" grafika
2021-09-28

Uszko dla Kacperka – festyn charytatywny "Dołącz do mojej drużyny bez Ciebie nie usłyszę"

 PK „Dolina Słupi” włączył się w organizację festynu charytatywnego, przygotowaliśmy stoisko edukacyjne z wystawą grzybów.

Obchody 40-lecia PKDS, fotorelacja. grafika
2021-09-14

Obchody 40-lecia PKDS, fotorelacja.

 W dniach 29.09.2021 - 3.09.2021 Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” obchodził 40-lecie swojego istnienia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

40 lat istnienia Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi" grafika
2021-08-24

40 lat istnienia Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi"

Na  40- lecie swojego istnienia  PK "Dolina Słupi"  przygotował szereg atrakcji m in. wystawę plenerową "40 lat upłynęło z biegiem Słupi", noc nietoperzową oraz spływ kajakowy. Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach.

 

Monitoring skrzynek rozrodczych dla nietoperzy w PK ,,Dolina Słupi" grafika
2021-08-24

Monitoring skrzynek rozrodczych dla nietoperzy w PK ,,Dolina Słupi"

Monitoring skrzynek rozrodczych, na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”, jak co roku przeprowadzono w drugiej połowie lipca. Łącznie skontrolowano około 400 ukryć: drewnianych, trocinobetonowych i styrobetonowych w kilku typach.

 

Inwentaryzacja gniazd bociana białego w 2021 roku grafika
2021-07-15

Inwentaryzacja gniazd bociana białego w 2021 roku

Inwentaryzację gniazd bociana białego przeprowadziliśmy, jak co roku, w pierwszej połowie lipca. Łącznie skontrolowaliśmy ponad 30 gniazd na terenie Parku i w pobliżu  jego granic.

 

Udane lęgi łabędzi krzykliwych w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” grafika
2021-07-02

Udane lęgi łabędzi krzykliwych w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” skontrolowali znane stanowiska lęgowe łabędzi krzykliwych. W trzech miejscach, na terenie Parku, stwierdzili pary dorosłych ptaków, z młodymi w liczbie od trzech do pięciu. W Polsce ptaki te składają 5-7 jaj.