Aktualności

Zapraszamy na wystawę grzybów grafika
2023-09-19

Zapraszamy na wystawę grzybów

Zapraszamy Państwa w godzinach 9.30-15.00 do  siedziby Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”  przy ul. Poniatowskiego 4A. Wystawa zostanie zorganizowana w plenerze od strony ul. Poniatowskiego (przy niesprzyjającej pogodzie w budynku). Grupy szkolne powyżej 10 osób prosimy o zgłoszenia telefoniczne 59 842 98 29.

Wakacje z PK "Dolina Słupi" grafika
2023-09-01

Wakacje z PK "Dolina Słupi"

Tegoroczny bilans dwóch wakacyjnych miesięcy, lipca i sierpnia to 847 uczestników naszych działań edukacyjnych. Z zajęć różnego typu skorzystało 18 grup zorganizowanych, w sumie to 329 osób. Byliśmy  organizatorami lub współorganizatorami 6 akcji edukacyjnych w których wzięło udział 518 uczestników. Ponadto naszą salę odwiedzali indywidualni turyści  zwiedzający Słupsk, osoby te korzystały także z aplikacji na telefon „Słupia – rzeka wiedzy”, która prowadzi szlakiem słupskich ciekawostek przyrodniczych.

Noc z nietoperzami grafika
2023-09-01

Noc z nietoperzami

W tym roku Noc Nietoperzowa w  Słupsku odbyła się u schyłku lata. W tym czasie nietoperze są na przelotach i często można je spotkać na klatkach schodowych oraz w mieszkaniach. Trafiają tam najczęściej przez otwarte okna lub niezabezpieczone kratki wentylacyjne i inne otwory w budynkach.  Nasze nocne spotkanie ma na celu przede wszystkim edukację, rozmawiamy o tym jak zachować się w sytuacji konfliktowej, pamiętając, że nietoperze objęte są prawną ochroną.

Czynna ochrona ryb litofilnych grafika
2023-08-25

Czynna ochrona ryb litofilnych

Czynnej ochrony ciąg dalszy. Podobnie jak w latach ubiegłych uzupełniliśmy żwirem sztuczne tarliska dla ryb litofilnych.

Zapraszamy do udziału w kolejnej już Nocy Nietoperzowej grafika
2023-08-22

Zapraszamy do udziału w kolejnej już Nocy Nietoperzowej

Ciekawią Ciebie te tajemnicze ssaki? Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę o zachowaniach i zwyczajach nietoperzy, to spotkanie jest dla Ciebie.  Spotykamy się 31 sierpnia o godz.19.00 w siedzibie Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi", ul. Poniatowskiego 4a w Słupsku.

Monitoring liczebności kolonii rozrodczych nietoperzy  w PK ,,Dolina Słupi” grafika
2023-07-28

Monitoring liczebności kolonii rozrodczych nietoperzy w PK ,,Dolina Słupi”

Tegoroczną letnią kontrolę w PKDS przeprowadzono w drugiej połowie lipca. Łącznie skontrolowano około 400 ukryć: drewnianych, trocinobetonowych i styrobetonowych w kilku typach.

Analiza zagrożeń, w tym identyfikacja miejsc, w których występuje zagrożenie dla bezpieczeństwa osób wykorzystujących obszar wodny do pływania, kąpania się, uprawiania sportu lub rekreacji  na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” grafika
2023-07-05

Analiza zagrożeń, w tym identyfikacja miejsc, w których występuje zagrożenie dla bezpieczeństwa osób wykorzystujących obszar wodny do pływania, kąpania się, uprawiania sportu lub rekreacji na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”

Celem niniejszego opracowania jest analiza zagrożeń dla osób przebywających na obszarach wodnych Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”’ w tym identyfikacja miejsc, w których występuje zagrożenie dla bezpieczeństwa osób wykorzystujących obszar wodny do pływania, kąpania się, uprawiania sportu lub rekreacji.

Co działo się  na Dniu Pustej Klasy? grafika
2023-06-21

Co działo się na Dniu Pustej Klasy?

Wiele się działo za sprawą  Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” oraz  Partnerów: Uniwersytetu Pomorskiego (Instytut Biologii i Nauk o Ziemi oraz Instytut Geografii Społeczno - Ekonomicznej i Turystyki , Miejskiej Biblioteki  Publicznej filia nr 7, Nadleśnictwa Leśny Dwór, Pasieki „Królowa Marysieńka” oraz Wdzydzkiego  Parku  Krajobrazowego i zaprzyjaźnionych wolontariuszy z LO nr IV.

Dzień Pustej Klasy, spędź go z nami grafika
2023-06-16

Dzień Pustej Klasy, spędź go z nami

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Zespołu w Słupsku, Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” wraz z Partnerami: Uniwersytetem Pomorskim, Miejską Biblioteką Publiczną, Nadleśnictwem Leśny Dwór, Pasieką „Królowa Marysieńka” oraz Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym, zaprasza do udziału w akcji plenerowej „Dzień Pustej Klasy”, w dniu 16.06.2023 roku w godz. 10.00-14.00 na terenie posesji  w Słupsku przy ul.Poniatowskiego 4 a (dojście także od strony ul. Bałtyckiej)

Wybraliśmy najpiękniejszą naturalną biżuterię grafika
2023-06-06

Wybraliśmy najpiękniejszą naturalną biżuterię

Na konkurs wpłynęło ponad 40 prac w trzech kategoriach wiekowych, wszyscy autorzy wskazali się  ogromną wyobraźnią, wrażliwością i  jubilerską cierpliwością przy wykonywaniu detali biżuterii.  Prace można obejrzeć w galerii zdjęć lub na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku filia nr 7 na ul. Podgórnej.

Etap Wojewódzki rozstrzygnięty! grafika
2023-05-25

Etap Wojewódzki rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs filmowy pt. „Mój Park Krajobrazowy” został rozstrzygnięty.

Światowy Dzień Pszczół - włączyliśmy się w akcję miasta Słupska grafika
2023-05-21

Światowy Dzień Pszczół - włączyliśmy się w akcję miasta Słupska

W piątek 19 maja uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Pszczół.