Aktualności

XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu ''Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" grafika
2022-11-14

XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu ''Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Zapraszamy uczniów klas VI-VIII ze szkół podstawowych do udziału w XXII Ogólnopolskim Konkursie  "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Na zgłoszenia szkól czekamy do 30 listopada 2022.

Dzisiaj Dzień Jeża grafika
2022-11-10

Dzisiaj Dzień Jeża

10 listopada Jeż obchodzi swoje święto. Jeże są pod ochroną, lubią samotność i najbardziej zadowolone są kiedy nikt im nie przeszkadza.

Relacja z Dnia Krajobrazu grafika
2022-10-21

Relacja z Dnia Krajobrazu

Czy  krajobraz jest wartością zasługującą  na naszą szczególną troskę? Zadaliśmy to pytanie uczestnikom tegorocznego spaceru.

Było jesiennie i kolorowo grafika
2022-10-10

Było jesiennie i kolorowo

Na piątkowej wystawie grzybów w PK "Dolina Słupi" było jesiennie i kolorowo, nie tylko za sprawą liści, a także za sprawą grzybów. Na wystawie zaprezentowaliśmy ich ponad 30 gatunków.

Zapraszamy na wystawę grzybów grafika
2022-10-04

Zapraszamy na wystawę grzybów

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” organizuje w dniu 7.10.2022 roku wystawę grzybów. Zapraszamy Państwa w godzinach 9.00-15.00 do  siedziby Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”  przy ul. Poniatowskiego 4A . Wystawa zostanie zorganizowana w plenerze.

Piknik żeglarski we Wdzydzach Kiszewskich grafika
2022-09-26

Piknik żeglarski we Wdzydzach Kiszewskich

Piknik żeglarski we Wdzydzach Kiszewskich to jedno z wielu działań realizowanych w ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. Po raz pierwszy miał on rangę imprezy wojewódzkiej na której pojawili się młodzi  żeglarze z całego województwa pomorskiego. Drużyny z poszczególnych szkół podstawowych rywalizowały  startując zarówno na wodzie jak i na lądzie.

Zapraszamy na spacer krajobrazowy z okazji Dnia Krajobrazu pt. „Krajobraz: doświadczam w pełni” grafika
2022-09-20

Zapraszamy na spacer krajobrazowy z okazji Dnia Krajobrazu pt. „Krajobraz: doświadczam w pełni”

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział w Słupsku Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” zaprasza do udziału w spacerze krajobrazowym w dniu 20.10.2022 roku, z okazji Dnia Krajobrazu pt. „Krajobraz: doświadczam w pełni”. Ilość uczestników spaceru jest ograniczona, o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Można przesyłać je drogą elektroniczną na adres a.kasprzak@pomorskieparki.pl lub wysyłając sms na numer 727 660 069 podając w treści swoje imię i  dopisek Dzień Krajobrazu. Zgłoszenia prosimy wysyłać  do 17 października 2022  r.

Posprzątaliśmy "kawałek świata". grafika
2022-09-19

Posprzątaliśmy "kawałek świata".

W piątek  wspólnie z  Nadleśnictwem Leśny Dwór,  Fundacją Sub Ventum, Parafią Kantego oraz kilkoma szkołami ze Słupska posprzątaliśmy las w leśnictwie Płaszewko.

Monitoring sukcesu tarła anadromicznych ryb łososiowatych w dorzeczu Słupi grafika
2022-09-15

Monitoring sukcesu tarła anadromicznych ryb łososiowatych w dorzeczu Słupi

 Po raz pierwszy przełowiono, wykonane przez nas w 2005 roku sztuczne tarlisko w ujściu Kanału Młyńskiego w Słupsku. Stwierdzono tam znaczne ilości narybku troci wędrownej, a co szczególnie cieszy także łososia atlantyckiego, lipienia, głowacza białopłetwego, co dowodzi skutecznego tarła tych bardzo cennych ryb w samym centrum Słupska.

Zakończył się monitoring węgorzy wstępujących grafika
2022-09-15

Zakończył się monitoring węgorzy wstępujących

W połowie września 2022 roku zakończyliśmy badania monitoringowe węgorzy wstępujących przy elektrowni wodnej na Wyspie Słupskiej w Słupsku. Do pułapki funkcjonującej tu od 26 maja złowiło się w sumie 1238 węgorzyków, które po ich policzeniu i zmierzeniu wypuszczano do Słupi powyżej w/w bariery hydrotechnicznej.

11 w tym roku spacer po Słupsku grafika
2022-08-26

11 w tym roku spacer po Słupsku

Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” był gospodarzem 11 w tym roku spaceru z przewodnikiem po mieście Słupsku.

Zakończ wakacje spływem  kajakowym grafika
2022-08-16

Zakończ wakacje spływem kajakowym

Stowarzyszenie Sołtysów  Gminy Kobylnica zaprasza do udziału w spływie kajakowym na trasie Lubuń – Słupsk.

8 sierpnia obchodzony jest Wielki Dzień Pszczół grafika
2022-08-08

8 sierpnia obchodzony jest Wielki Dzień Pszczół

8 sierpnia obchodzimy dzień pszczół. Z tej okazji w niedzielę 7 sierpnia odbył się kolejny Słupski Jarmark Letni – tym razem dedykowany pszczołom.

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oceniali stan siedliska rzeki włosienicznikowej grafika
2022-08-08

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oceniali stan siedliska rzeki włosienicznikowej

Pracownicy naszego Parku wraz z naukowcami z Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania przeprowadzili inwentaryzację występowania prądolubnych włosieniczników w Słupi na odcinku od Leśnego Dworu do mostu na trasie Kwakowo-Lubuń.

Tydzień liczenia motyli - Słowiński Park Narodowy zaprasza do letniej aktywności grafika
2022-07-21

Tydzień liczenia motyli - Słowiński Park Narodowy zaprasza do letniej aktywności

Wybierz się w pogodny dzień w miejsce bogate w kwiaty. Przez 15 minut policz motyle posilające się, odpoczywające i te w locie. Każdego motyla liczymy tylko raz. Jeśli oprócz ustalenia jak liczne motyle, uda Ci się któregoś rozpoznać to świetnie! Na koniec podziel się wynikami z organizatorami