Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

SŁUPSK
"Słupia - rzeka wiedzy" wirtualna wędrówka po naszej ekspozycji

Zapraszamy do wędrówki wzdłuż  biegu rzeki Słupi

akcja informacyjna
WFOSiGW

Dzień Ziemi, obchodzony na świecie od 1970 roku a w Polsce od 1990 roku, mobilizuje nas do działań na rzecz ochrony środowiska. Chciałoby się rzec, że o środowisko należy dbać nieustannie, jednak obserwacje, szczególnie wczesnowiosenne utwierdzają nas w przekonaniu, że potrzebujemy motywacji, zrywu, akcji, aby coś zmienić  w naszym otoczeniu.

Czy dbać? Koniecznie, przecież Ziemia to miejsce, w którym żyjemy i w którym będą żyły nasze dzieci. Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, wiedzieć, że kąpie się w czystym jeziorze, pije czystą wodę  i zjada bezpieczny pokarm  pozbawiony „dodatków”.

Zatem zachęcamy do przyłączenia się do obchodów tego niewątpliwie ważnego dla nas wszystkich święta. Zadbajmy o naszą planetę, zaczynając od drobnych działań w najbliższym otoczeniu.

Podzielcie z nami „swoimi” obchodami Dnia Ziemi, szczególnie jeśli zrobiliście jakiś dobry uczynek dla naszego Parku. Przyślijcie zdjęcia na adres pkds@pomorskieparki.pl i napiszcie gdzie obchodziliście to ważne święto (nazwa ścieżki przyrodniczej, okolice miejscowości itp.). Dla najaktywniejszych przewidujemy parkowe eko-upominki.