„Przywróć naszą Ziemię”… 22 kwietnia, świętuj Światowy Dzień Ziemi

Data: 20-04-2021

Dzień Ziemi, obchodzony na świecie od 1970 roku a w Polsce od 1990 roku, mobilizuje nas do działań na rzecz ochrony środowiska. Chciałoby się rzec, że o środowisko należy dbać nieustannie, jednak obserwacje, szczególnie wczesnowiosenne utwierdzają nas w przekonaniu, że potrzebujemy motywacji, zrywu, akcji, aby coś zmienić  w naszym otoczeniu.

Czy dbać? Koniecznie, przecież Ziemia to miejsce, w którym żyjemy i w którym będą żyły nasze dzieci. Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, wiedzieć, że kąpie się w czystym jeziorze, pije czystą wodę  i zjada bezpieczny pokarm  pozbawiony „dodatków”.

Zatem zachęcamy do przyłączenia się do obchodów tego niewątpliwie ważnego dla nas wszystkich święta. Zadbajmy o naszą planetę, zaczynając od drobnych działań w najbliższym otoczeniu.

Podzielcie z nami „swoimi” obchodami Dnia Ziemi, szczególnie jeśli zrobiliście jakiś dobry uczynek dla naszego Parku. Przyślijcie zdjęcia na adres pkds@pomorskieparki.pl i napiszcie gdzie obchodziliście to ważne święto (nazwa ścieżki przyrodniczej, okolice miejscowości itp.). Dla najaktywniejszych przewidujemy parkowe eko-upominki.

Takie odpady nie trafiają do lasu przypadkowo fot. A.Kasprzak
Takie odpady nie trafiają do lasu przypadkowo fot. A.Kasprzak
W ostatnim czasie widać coraz więcej śmieci "pocovidowych" fot. A.Kasprzak
Takie odpady nie trafiają do lasu przypadkowo fot. A.Kasprzak
Sznurki są wykorzystywane przez ptaki jako budulec gniazd, jednocześne są dla nich śmiertelną pułapką fot. A.Kasprzak