XII konkurs plastyczno-literacki "Na mapie świata jest takie miejsce" edycja 2024 pt. "Zielnik"

Zgłoszenia do 20 marca 2024

Data: 13-02-2024

            Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zapraszają do udziału w XII edycji konkursu „Na mapie świata jest takie miejsce” edycja 2024 pt. „Zielnik”. Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież w trzech kategoriach:  klasy IV – VI, VII -VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich. Praca musi być tworzona indywidualnie.    

Przedmiotem naszego konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zielnika z 3 okazami zielnikowymi, którymi  mają być rośliny zielne z najbliższego otoczenia, posiadające jakąś wartość dla zbieracza, którą należy uzasadnić. Może  to być związane np.  z wykorzystaniem roślin w rodzinnej kuchni, zastosowaniem przez babcie i mamy  w celach zdrowotnych i kosmetycznych itp…, lub związane z jakimś ważnym wydarzeniem w życiu uczestnika konkursu bądź  kogoś z jego najbliższego środowiska. Szczegóły konkursu znajdziecie w regulaminie.

Zgłoszenia do 20 marca 2024. Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród, wernisaż prac nastąpi w dniu 12 czerwca 2024 roku w MBP, Filia nr 7 w Słupsku. W konkursie przewidujemy klasyfikację indywidualną, na zwycięzców czekają nagrody. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe dyplomy.     

 

XII edycja konkursu NMŚ - "Zielnik"