Drużyna z SP nr 5 w Bytowie pojedzie na etap wojewódzki XXIII konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Data: 13-03-2024

           W siedzibie PK „Dolina Słupi” odbył się etap parkowy XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest, aby gmina w której znajduje się szkoła leżała na terenie Parku Krajobrazowego bądź jego otuliny. Do rywalizacji parkowej przystąpiło 8 szkół z: Bytowa, Borzytuchomia, Jasienia, Motarzyna, Kobylnicy, Siemianic, Niepoględzia i Słonowic.  Uczniowie musieli zmierzyć się z testem, który sprawdzał wiedzę o ssakach Polski oraz PK „Dolina Słupi” ponadto rozpoznawali ze zdjęć gatunki ssaków. W rywalizacji indywidualnej najlepszy był Dawid Minda z Kobylnicy  przed Leną Cyprych z Siemianic, Salomonem Paszke z SP 5 w Bytowie oraz Tomaszem Hukiem z SP w Motarzynie.

Drużynowo zwyciężyła Szkoła Podstawowa  nr 5 im. Majr Henryka Sucharskiego w Bytowie. Drużyna w składzie: Paszke Salomon, Sudoł Natasza, Pradella Marta  pod opieką Pani Anny Paczkowskiej. To oni będą reprezentowali PK „Dolina Słupi” na etapie wojewódzkim w Schodnie w dniach 18-19.04.2024.

Drugie  ex aequo zajęły szkoły z Kobylnicy i Siemianic. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego  w Kobylnicy, drużyna  w składzie: Dawid Minda,  Zygmunt Bagiński,  Krzysztof Maksymiuk pod opieką Pani Wioletty Głogowskiej. Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Czesława Miłosza  w Siemianicach, drużyna w składzie: Lena Cyprych, Paulina Woźniak, Antonina Piszcz  pod opieką pani Magdaleny Rubaj.

Trzecie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej w Motarzynie. Drużyna w składzie: Tomasz Huk, Wiktor Wesołowski, Zofia Słupska pod opieką Pani Katarzyny Coppa.

Wszystkim serdecznie gratulujemy wyników, zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

tekst: Anna Mariola Kasprzak   

Natasza Sudoł z Bytowa i Tomasz Huk z Motarzyna uplasowali sie na III pozycji w rywalizacji indywidualnej fot. E. Ahmad
Lena Cyprych z Siemianic zajęła II miejsce indywidualnie fot. E. Ahmad
Dawid Minda z Kobylnicy zajął pierwsze miejsce w rywalizacji indywidualnej fot. E. Ahmad
Ex aequo II miejsce SP z Kobylnicy oraz z Siemianic. fot.E. Ahmad
Zwycięska drużyna z SP 5 w Bytowie. fot. E. Ahmad
Uczestnicy konkursu fot. Y. Romanchuk