Akcja zbierania żołędzi dla zwierząt

Data: 25-10-2018

       Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” współpracujący od lat z Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym w Damnicy, zaprosił do udziału w akcji Koło Łowieckie „Hubert”. W tym roku młodzież ze szkoły podstawowej i internatu zbierała żołędzie, które myśliwi przechowają do wczesnej wiosny.  Na przednówku, kiedy pokarmu będzie mniej i zwierzętom będzie trudniej zdobyć pożywienie, żołędzie zostaną przewiezione do miejsc żerowania zwierząt.

 Należy pamiętać, że zwierzęta leśne można dokarmiać tylko w porozumieniu z leśniczym lub przedstawicielem koła łowieckiego. Osoby takie wskażą miejsca, gdzie można wyłożyć karmę. Trzeba zwrócić uwagę również na rodzaj dostarczanego pożywienia, ponieważ podanie niewłaściwej karmy może spowodować u zwierząt choroby, osłabienie organizmu, a nawet śmierć.

Wykładanie karmy ma zatrzymać  jak najwięcej zwierzyny w lesie. Poszukujące jedzenia zwierzęta znacznie rzadziej podchodzą w okolice dróg, a tym samym zmniejsza się ryzyko kolizji z pojazdami. Poza tym zwierzęta rzadziej wychodzą na pola uprawne, tym samym wyrządzając mniej szkód rolnikom.

Wszystkie dzieci uczestniczące w akcji otrzymały dyplomy i nagrody dla klas, dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Natomiast Prezes  Koła Łowieckiego „Hubert”  Pan Janusz Kulikowski w imieniu Zarządu przekazał czek o wartości 500 zł na działalność Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Damnicy.

Grafika 1: Akcja zbierania żołędzi dla zwierząt
Grafika 2: Akcja zbierania żołędzi dla zwierząt
Grafika 3: Akcja zbierania żołędzi dla zwierząt
Grafika 4: Akcja zbierania żołędzi dla zwierząt
Grafika 5: Akcja zbierania żołędzi dla zwierząt
Grafika 6: Akcja zbierania żołędzi dla zwierząt
Grafika 7: Akcja zbierania żołędzi dla zwierząt