Drugie miejsce gimnazjalistów ze Słupska.

Data: 05-04-2012
Drużyna z Gimnazjum nr 3 w Słupsku  grafika
Drugie miejsce gimnazjalistów ze Słupska. grafika
Drugie miejsce gimnazjalistów ze Słupska. grafika
Drugie miejsce gimnazjalistów ze Słupska. grafika

Uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Słupsku, reprezentowali Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.        Etap wojewódzki odbył się 3 kwietnia 2012 roku w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku, o tytuł najlepszych w pomorskim walczyli uczniowie reprezentujący pięć parków krajobrazowych. Uczniowie rozwiązywali test w którym musieli wykazać się wiedzą ogólną z biologii i geografii, a także znajomością parków krajobrazowych naszego województwa. Dodatkową konkurencją było rozpoznawanie chronionych gatunków roślin i zwierząt.

Drużyna ze Słupska w składzie Aleksandra Majchrzak, Kacper Sobierajski, Daniel Surgot i Agata Wójcik , zajęła II miejsce ustępując jedynie zespołowi z Brus (Zaborski Park Krajobrazowy), który będzie reprezentował województwo pomorskie na etapie ogólnopolskim w Starym Sączu.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Joannie Młynarkiewicz- opiekunowi zespołu, życząc dalszej owocnej współpracy i wielu kolejnych sukcesów.