Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy będzie reprezentowała PK „Dolina Słupi” na etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Data: 23-02-2023

O miano najlepszych rywalizowało 8 drużyn z: Bytowa, Borzytuchomia, Kobylnicy, Jasienia, Kończewa, Słonowic, Sycewic i Siemianic. Najlepszy wynik zarówno indywidualnie jak i drużynowo należał do uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy. Drużyna z Kobylnicy w składzie: Dawid Minda, Wiktor Grabowski, Tymoteusz Leszczyński, wyprzedziła drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Bytowa w składzie Natasza Sudoł, Kacper Kuczkowski i Bartosz Duda. Trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Kończewie. W jej skład wchodzili: Aleksander Gliwa,  Bartosz Łunkiewicz, Błażej Nieckarz.

W rywalizacji indywidualnej tryumfował Dawid Minda z Kobylnicy, drugi był Bartosz Lipski z Borzytuchomia a trzecia Natasza Sudoł z Bytowa.

Uczniowie  rozwiązywali test wiedzy z zakresu biologii, geografii i wiedzy o PK „Dolina Słupi”, rozpoznawali gatunki ptaków ze zdjęć oraz rozwiązywali wspólnie zadanie z mapą. Musieli na podstawie współrzędnych geograficznych  odnaleźć: wrak kutra na jeziorze Jasień, pomnik przyrody - sosnę o nazwie Księżna Anna czy też studnię kamienną będącą użytkiem ekologicznym.   W innym zadaniu uczniowie  przeliczali odległości na podstawie skali mapy.

Opiekunkami zwycięskich drużyn były panie nauczycielki Wioletta Głogowska z Kobylnicy, Anna Paczkowska z Bytowa i Agata Banaszczyk z Kończewa.  

Przed zwycięską  drużyną etap wojewódzki w Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Anna Mariola Kasprzak

Piszemy test fot. E. Ahmad
Rozpoznawanie ptaków  fot. E. Ahmad
Zadanie zespołowe z mapą  fot. E. Ahmad
Zadanie zespołowe z mapą
Zadanie zespołowe z mapą fot. E.Ahmad
Najlepsi indywidualnie od lewej Natasza, Bartosz i Dawid fot. E.Ahmad
III m-ce SP Kończewo fot. E.Ahmad
II m-ce SP nr 5 w Bytowie  fot. E.Ahmad
I m-ce SP Kobylnica fot. E.Ahmad