Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych

Data: 18-11-2014

 „Pomóżmy trociom dotrzeć na tarło” – to apel do mieszkańców i hasło happeningu przygotowanego przez młodzież na zakończenie Dni Otwartych pn.  „…park, tarlisko, przepławka.” Przez trzy dni mieszkańcy Słupska i okolic mieli okazję przyjrzeć się działaniom prowadzonym przez Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” w zakresie ochrony naturalnego tarła troci i łososi. Z naszego zaproszenia skorzystało ok. 400 osób, które odwiedziły  salę edukacyjną parku, sztuczne tarlisko w Kanale Młyńskim oraz przepławkę w Parku Kultury i Wypoczynku. Pokazaliśmy mieszkańcom filmy ze słupskich przepławek, ryby kopiące gniazda na sztucznym tarlisku, zaprezentowaliśmy jak działa przepławka i gdzie zatopiona jest kamera rejestrująca migracje ryb. Słupszczanie szczególnie zainteresowani byli wejściem na teren przepławki, która na co dzień jest niedostępna dla zwiedzających. We wszystkich trzech miejscach czekali na nich pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”  i  Polskiego Związku Wędkarskiego oraz wolontariusze ze słupskich szkół. Nasza akcja edukacyjna trwa przez cały listopad oprócz warsztatów tarliskowych dla studentów, dni otwartych dla mieszkańców organizujemy także prelekcje w szkołach oraz wyjazdy terenowe.

Nasze działania  wsparli organizacyjnie: Polski Związek Wędkarski Okręg Słupsk, Muzeum Pomorza Środkowego, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk,  uczniowie i nauczyciele z Liceum Plastycznego, Technikum Weterynaryjnego, Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Słupska.

Wszystkie nasze działania edukacyjne oraz czynna ochrona naturalnego tarła ryb wędrownych  dofinansowywane są przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Grafika 1: Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych
Grafika 2: Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych
Grafika 3: Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych
Grafika 4: Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych
Grafika 5: Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych
Grafika 6: Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych
Grafika 7: Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych
Grafika 8: Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych
Grafika 9: Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych
Grafika 10: Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych
Grafika 11: Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych
Grafika 12: Edukowaliśmy Słupszczan podczas dni otwartych