Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

SŁUPSK
"Słupia - rzeka wiedzy" wirtualna wędrówka po naszej ekspozycji

Zapraszamy do wędrówki wzdłuż  biegu rzeki Słupi

akcja informacyjna
WFOSiGW

 Prawie od roku wszystko zmieniło się i przybrało inny wymiar. Inaczej pracujemy, uczymy się, a także inaczej odpoczywamy. Ferie zimowe zawsze wyczekiwane teraz spędzamy w domu, jeśli mamy szczęście mieszkać w pobliżu lasu, parku lub mamy ogród, możemy czuć się wybrani. 

Nasze "parkowe" szkoły i ośrodki kultury dla najmłodszych dzieci organizują półkolonie, jesli to możliwe wspieramy ich prowadząc warsztaty lub przygotowując spotkania na ekranie.  Zawsze popularny jest temat dokarmiania ptaków zimą, wspólnie z Centrum Kultury Gminy Ustka przygotowaliśmy film instruktażowy, jak przygotować karmnik, gdzie go powiesić i co do niego wsypać, film.

Jeśli nie chcemy wieszać karmnika możemy zrobić dla ptaków przysmaki na bazie szyszki, które proponują nasze koleżanki z Zaborskiego Parku Krajobrazowego... jak ? zobacz

Pracownicy Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych z Centrum Edukacji i Informacji Ekologicznej w Gdańsku przygotowali także inne propozycje z których  warto skorzystać. Zapraszamy do nauki przez zabawę, przy korzystaniu z pakietu - Na tropie zwierząt.