III Dzień Otwarty za nami

Data: 26-10-2016

Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” po raz trzeci zaprosił zainteresowanych do zapoznania się ze swoją działalnością.  Dzień Otwarty pn. „…park, tarlisko, przepławka” zorganizowany został przy współudziale Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku oraz Komendy Miejskiej Policji w Słupsku

150 osób odwiedziło dwa przygotowane przez organizatorów stoiska.  Nad brzegiem Kanału Młyńskiego zainteresowani mogli zobaczyć sztuczne tarlisko, porozmawiać o biologii ryb dwuśrodowiskowych odbywających tarło w Słupi oraz poznać sylwetki raków zamieszkujących dorzecze naszej rzeki. Przygotowano także stoisko prezentujące chronione siedlisko pn „Nizinne i podgórskie rzeki ze zbiorowiskami włosieniczników”

Na terenie przepławki na zwiedzających czekali pracownicy parku, Prezes ZO PZW Teodor Rudnik i ichtiolog Wojciech Sobierajski. Prezentowano kamerę zamontowaną w przepławce, monitorującą migracje ryb, pokazywano filmy i prezentacje związane z naturalnym i sztucznym tarłem ryb łososiowatych. Odwiedzający przepławkę mieli także okazję zobaczyć prowadzone na przepławce odłowy. W pobliżu przepławki policjanci z Komendy Miejskiej Policji  prezentowali łódź wykorzystywaną  w akcjach antykłusowniczych.

Działalność merytoryczna  w tym także edukacyjna PK „Dolina Słupi” jest dofinansowywana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Grafika 1: III Dzień Otwarty za nami
Grafika 2: III Dzień Otwarty za nami
Grafika 3: III Dzień Otwarty za nami
Grafika 4: III Dzień Otwarty za nami
Grafika 5: III Dzień Otwarty za nami
Grafika 6: III Dzień Otwarty za nami
Grafika 7: III Dzień Otwarty za nami
Grafika 8: III Dzień Otwarty za nami
Grafika 9: III Dzień Otwarty za nami
Grafika 10: III Dzień Otwarty za nami