Impreza ekologiczna z okazji Międzynarodowego Roku Lasów

Data: 22-04-2011
 Impreza ekologiczna z okazji Międzynarodowego Roku Lasów grafika
 Impreza ekologiczna z okazji Międzynarodowego Roku Lasów grafika
 Impreza ekologiczna z okazji Międzynarodowego Roku Lasów grafika
 Impreza ekologiczna z okazji Międzynarodowego Roku Lasów grafika

Obchody Światowego Dnia Ziemi, które co roku odbywają się 22 kwietnia, w tym roku związane są z obchodami Międzynarodowego Roku Lasów, którego hasło brzmi: ,,Lasy dla ludzi”. Z tej okazji Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” wspólnie z Teatrem Lalek „Tęcza” w Słupsku przygotował wystawę poświęconą lasom, połączoną ze spektaklem teatralnym pt. „Pieśń lasu”. Widowisko teatralne zostało przygotowane dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych z naszego regionu. Celem było zachęcenie dzieci i ich rodziców, aby o przyrodzie i jej ochronie pamiętały przez cały rok. W przedstawieniu dzieci miały okazję przyjrzeć się problemom smutnych zwierząt leśnych, których polana została zaśmiecona, a w dodatku planowana jest budowa wielkiej fabryki. Główny bohater – mały zajączek - próbuje stawić czoła przeciwnościom losu, a z pomocą przychodzi mu mała dziewczynka. Mali widzowie z zainteresowaniem śledzili zmagania zajączka w walce o las. Dzieci niewątpliwie doceniły rolę lasu, szczególnie jaką pełni w życiu zwierząt.

Okazją do poznania mieszkańców lasu jest także wystawa przyrodnicza przygotowana przez pracowników Parku Krajobrazowego ,,Dolina Słupi” przy pomocy Nadleśnictwa „ Leśny Dwór” i Technikum Leśnego w Warcinie. Można ją oglądać w holu teatru do 30 maja bieżącego roku. Na zdjęciach pokazaliśmy rośliny i zwierzęta występujące na terenie naszego Parku, które możemy spotkać podczas pieszych wycieczek.

Autorami zdjęć są : Karol Vajt - leśniczy , Karol Murat – wykładowca z TL Warcino, Lucjan Duchnowicz - fotograf amator. Autorom pięknych zdjęć za udostępnienie swoich zbiorów serdecznie dziękujemy.