„Lasy dla ludzi ludzie dla lasów”- konferencja dla edukatorów.

Data: 09-12-2011
Wystąpienie Jacka Bożka z Klubu Gaja grafika
Wykład "Grzyby nadrzewne w innym świetle- użytkowanie owocników" grafika
Finał konkursu fotograficznego- D. Krzoska z Zaborskiego PK prezentuje zdjęcie. grafika

W dniach 6-7.12.2011 w Rogowie odbyła się XVI Konferencja Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Konferencja była swego rodzaju podsumowaniem Międzynarodowego Roku Lasów. Podczas jej trwania zarówno prelegenci jak i uczestnicy szukali odpowiedzi na kilka pytań postawionych przez organizatorów m.in.: Czy lasy powinny być otwarte dla ludzi?; Czy lasów w Polsce przybywa?; Czy las jest źródłem dóbr i pożytków?; Czy lasy chronią życie?....

Uczestnicy wysłuchali wielu wystąpień i mieli okazję do dyskusji na tematy związane z przyszłością lasów, ich stanem obecnym i dostępnością dla społeczeństwa. Spotkanie dało możliwość wymiany doświadczeń osobom zajmującym się edukacją ekologiczną w różnych instytucjach m.in. nadleśnictwach, parkach krajobrazowych, ośrodkach edukacyjnych itp.

Imprezą towarzyszącą konferencji był konkurs fotograficzny, uczestnicy konferencji wybrali najciekawsze zdjęcie z imprezy promującej Międzynarodowy Rok Lasów. Pierwsze miejsce przyznano Zaborskiemu Parkowi Krajobrazowemu za zdjęcie przedstawiające uczestników Rajdu Ekoturystycznego. Gratulujemy.