„Na mapie świata jest takie miejsce ”- wybrano prace do wędrującej kolekcji.

Data: 14-03-2012
Praca komisji konkursowej  grafika
Praca komisji konkursowej  grafika
Praca komisji konkursowej  grafika

Jury zakończyło ocenę prac w konkursie literacko- plastycznym dla szkół podstawowych, zorganizowanym z okazji Roku Krajobrazów Pomorza.

Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” i Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku ogłosiły konkurs z okazji Roku Krajobrazów Pomorza. Koordynatorami konkursu były biblioteki gminne i miejskie, na finał konkursu wpłynęło 16 prac, (z miasta Słupska i Ustki oraz gmin: Damnica, Potęgowo, Kobylnica, Smołdzino, Czarna Dąbrówka). Każda drużyna wykonała książkę zawierającą wiersze i ilustracje, adekwatne do tematu konkursu i nawiązujące do krajobrazu Pomorza. W skład jury weszli : Hajka Święch ( plastyk), Monika Kwiatkowska (plastyk), Ewa Bogdanowicz ( polonista), Małgorzata Lenart ( wydawca) i Zbigniew Babiarz- Zych (przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Słupsku)

Jury spośród prac wyłoniło 8, które zostały zakwalifikowane do „ wędrującej kolekcji”. Prace te w specjalnym kufrze będą wędrowały teraz po bibliotekach, szkołach i innych zaprzyjaźnionych instytucjach. Ich pobyt w konkretnej miejscowości może być inspiracją do spotkań poświęconych „Małej ojczyźnie”.

Prace zakwalifikowane do „wędrującej kolekcji”:

(zaprezentowano w kolejności alfabetycznej, oficjalne miejsca drużynowe ogłosimy w dniu wręczania dyplomów i nagród)

1.    „Moje piękne Potęgowo” i „ Mój drugi dom” - Zespół Szkół Potęgowo

2.    „Mój jest ten kawałek świata” – Zespół Szkół Zagórzyca

3.    „Na mapie świata jest takie miejsce” - SP 2 Słupsk

4.    „Nasze miejsce na świecie” – Biblioteka Sycewice

5.    „Nasz ustecki Zaułek Kapitański” – SP 2 Ustka

6.    „Poznajcie drzewa… usteckie drzewa”- SP 2 Ustka

7.    „Wrząca słowem i obrazem malowana”- Biblioteka Wrząca

8.    „Zakątki Ustki” – SP 2 Ustka

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 21 marca 2012 o godz.9.00 w siedzibie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” .

Wszystkich finalistów tego samego dnia zapraszamy na wycieczkę do Warcina, w programie zwiedzanie Centrum Edukacji Ekologicznej, Ośrodka Edukacji Leśnej i Pałacu Bismarcka oraz zakończenie dnia ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.