Nasza Słupia! Nasze ryby!! Nasz skarb!!! …… to hasło i wiele innych rozbrzmiewały podczas III rajdu na orientację „Tarlisko 2014”

Data: 08-12-2014

W minioną sobotę  6 grudnia 2014 roku w Krępie Słupskiej odbył się III Rajd Pieszy Na Orientację – TARLISKO 2014 czyli z trocią Nam po drodze. Organizatorami rajdu byli Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk wraz z Pomorskim Zespołem Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”. Na przygotowanych przez organizatorów trasach wystartowało przeszło 120 uczestników. Ich zadaniem było przy pomocy mapy odnalezienie punktów kontrolnych. Rywalizację na trasie dziecięcej – szkoły podstawowe zdominowała SP nr 2 z Ustki zajmując wszystkie trzy miejsca na podium.

Miejsce I zajęli: Joanna Łukowicz, Nikodem Ściubek, Mikołaj Podściański i Martyna Wiech. Drugie miejsce zdobyli Mikołaj Mordal, Jakób Brzóska i Igor Radziński, zaś trzecie przypadło aż trzem drużynom także ze szkoły podstawowej nr 2 w Ustce.. W kategorii tej startowały grupy do pięciu osób bez opiekuna.

W kategorii szkoły podstawowe – klasy początkujące ( uczniowie klasy I-III z opiekunem) zwyciężyła klasa II a (grupa 2) z SP nr 2 z Ustki, drugie zaś miejsce Maciej Głaszcz z tatą. Trzeciego miejsca nie przyznano.

Laureatem w kategorii trasa TD – gimnazjum zwyciężył Jakub Latos.

W rajdzie udział wzięły miedzy innymi grupy zorganizowane z SP nr 2 w Ustce, SP z Wrześcia, świetlice oraz klub seniora z Redzikowa i Redzikowa Osiedle. Nie zabrakło także uczestników indywidualnych. Wśród pozostałych uczestników startujących w kategorii TO (trasa otwarta) rozlosowano upominki.

Sobotni rajd pieszy połączony był z finałem warsztatów edukacyjnych dla 150 uczniów, realizowanych przez GOK Gm. Słupsk w ramach projektu „Z Rybą za Pan Brat” .

Rajd na orientację został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Gdańsku.

 Maciej Flisak GOK Gminy Słupsk

Anna Kasprzak  PK „Dolina Słupi”

 

My wiemy co mamy !  fot.A.Kasprzak
Zimno?  fot.Cz.Gruszczyński
Instrukcja przed ruszeniem w trasę. fot.Cz.Gruszczyński
Na trasie z mapą. fot.Cz.Gruszczyński
Przy punkcie kontrolnym. fot.Cz.Gruszczyński
Przy punkcie kontrolnym. fot.Cz.Gruszczyński
Na mecie. fot.S.Winnicka
Prezentacje grup. fot. A.Kasprzak
Prezentacje grup. fot. A.Kasprzak
Prezentacje grup. fot. A.Kasprzak
Prezentacje grup. fot. A.Kasprzak
Na mecie. fot.S.Winnicka