NATURA…lnie fajne ferie.

Data: 10-02-2012

W czasie ferii dzieci nie muszą się nudzić. Tak stwierdzili ci, którzy skorzystali z oferty edukacyjnej Parku i postanowili spędzić ten czas jak najbliżej natury. Grupy uczniów odwiedzały salę dydaktyczną zwiedzając wystawę o chronionych siedliskach leśnych oraz uczestnicząc w zajęciach warsztatowych. Wszyscy chętnie brali udział w przygotowanych grach, zabawach i konkursach.

Uczestnicy zajęć feryjnych w świetlicy w Krępie wybrali się na tropienie zwierząt w pobliskim parku podworskim. Wprawni traperzy wytropili ślady lisa i zająca, a na pobliskim drzewie wypatrzyli wiewiórkę poszukującą smakołyków. Dla wielu, zaskoczeniem był fakt, że ogryzione pod świerkiem szyszki to dzieło tych małych ulubieńców dzieci.

Na spotkaniu w Kobylnicy przedszkolaki z Pluszowego z Zakątka wypatrywały ptaków zimujących w lesie. Dzieci dowiedziały się jak pomagać ptakom w czasie zimy aby im pomóc, a nie zaszkodzić. W prezencie otrzymały karmnik i karmę dla ptaków.

W czasie ferii z naszej oferty skorzystało 150 osób, odwiedziły nas dzieci i młodzież uczestnicząca w zorganizowanych feriach w Redzikowie, Niepoględziu, SP nr 2 w Słupsku, Bibliotece Miejskiej w Słupsku oraz Harcerze z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Słupsku, natomiast pracownik Parku przeprowadził warsztaty terenowe na świetlicach w Krępie i Smołdzinie oraz w Bibliotece Gminnej w Kobylnicy.


Grafika 1: NATURA…lnie fajne ferie.
Grafika 2: NATURA…lnie fajne ferie.
Grafika 3: NATURA…lnie fajne ferie.
Zajęcia w Krępie.
Szukamy tropów.
To chyba Azor tutaj biegał.
Widać- nie widać?
Nad Słupią w Słupsku.
Czyj to ślad ?  Zajęcia w Krepie
Jakie to drzewo oto jest pytanie?
Zajęcia w sali PKDS
Jak to dopasować?
W Smołdzinie
W Smołdzinie