Po raz kolejny Gimnazjum nr 2 z Bytowa będzie reprezentowało PK "Dolina Słupi" na etapie wojewódzkim konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Data: 12-01-2018

                     W dniu 12  stycznia 2018 roku odbył  się etap parkowy,  XVII  ogólnopolskiego konkursu  dla szkół gimnazjalnych,  pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Szkoły były reprezentowane przez czteroosobowe drużyny, wyłonione we wcześniejszych etapach. W konkursie wzięło udział 4 gimnazja z: Nożyna, Gogolewa, Redzikowa i nr 2 z Bytowa.

Zgodnie z regulaminem, uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, z czego 15 było przygotowanych przez organizatora ogólnopolskiego, obejmowały one zagadnienia  ogólne z biologii i geografii na poziomie gimnazjum. Pozostała część testu dotyczyła PK „Dolina Słupi”. W pracy komisji konkursowej uczestniczyli  pracownicy  PK „Dolina Słupi”.

W klasyfikacji indywidualnej najwięcej punktów zdobyły: Weronika Koterba z Bytowa oraz kolejno Agnieszka Łykus i Magdalena Buszman z Gogolewa. W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadła drużyna z Gimnazjum nr 2 z  Bytowa przed drużyną z Gogolewa, Redzikowem i Nożynem.

Przed drużyną z Bytowa w składzie: Weronika Koterba, Julia Filewicz, Anna Saldat, Katarzyna Hawryśko, start w etapie wojewódzkim 23 marca 2018 roku w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” .

 Opiekunem zwycięskiej drużyny z Gimnazjum nr 2 w Bytowie  jest pani Anna Paczkowska .

 

Witamy uczestników. fot.E.Ahmad
Podczas konkursu. fot.E.Ahmad
Najlepsze wyniki indywidualnie. fot.E.Ahmad
Drużyna z Redzikowa. fot.E.Ahmad
Zwycięska drużyna z Bytowa. fot.E.Ahmad
Drużyna z Gogolewa. fot.E.Ahmad
Wszyscy uczestnicy konkursu. fot.E.Ahmad