Powędruj szlakiem słupskich ciekawostek przyrodniczych

Data: 09-07-2020

Znudziło Ciebie plażowanie, nie lubisz muzeów ..... to może poznasz nasze miasto od przyrodniczej strony.

"Rzeka Słupia - chluba nasza, na wędrówkę Cię zaprasza. Czy jesteś z daleka, czy pochodzisz stąd, wyruszaj dziś śmiało Słupią pod prąd."

Tak rozpoczyna się najnowszy Quest po naszym mieście. Quest to … trochę podchodów, elementów gry terenowej, łamigłówki i zagadki, to wszystko opisane wierszem. To sposób na spędzenie wolnego czasu i poszukiwanie miejsc nieodkrytych, a także zwrócenie uwagi turystów na elementy  wydawałoby się oczywiste. (więcej o questach pisaliśmy na naszej  stronie w miesiącu kwietniu)

Nasz słupski quest został przygotowany przez Partnerstwo Dorzecza Słupi przy wsparciu merytoryczym PK "Dolina Słupi". Aby wziąć udział w naszej wędrówce należy zabrać ulotkę z Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku lub siedziby PK "Dolina Słupi" i udać się do Parku Powstańców Warszawskich przy ulicy Szarych Szeregów.  Odszukać pierwszy w  Polsce  pomnik dedykowany Powstańcom i rozpocząć przygodę.

Można także pobrać plik pdf ze strony internetowej na swoje urządzenie... zaoszczędzimy  papier.

 

Meandrująca Słupia powyżej miasta fot. archiwum Parku
Wylot z przepławki fot. A. Kasprzak
Bulwary nad Słupią fot. E.Ahmad
Widok na Spichlerz Richtera i wylot Kanału Młyńskiego, w nim znajduje się sztuczne tarlisko dla ryb łososiowatych fot. E.Ahmad
Na trasie wędrówki znajduje się Most Kowalski, z niego popatrzmy w wodę na włosieniczniki fot. E. Ahmad
Słupia w centrum miasta fot. E. Ahmad
Budynek Starostwa Powiatowego fot.E.Ahmad
Pędy włosienicznika rzecznego w nurcie rzeki układają się jak włosy fot. E. Ahmad