Projekt edukacyjny licealistów ze Słupska

Data: 17-04-2018

       Uczniowie IV Liceum w Słupsku zakończyli  pracę nad projektem : „Nietoperz – nocny lotnik”.  Inspiracją do pracy na ten temat było tajemnicze życie nietoperzy oraz to, że większość ludzi uważa te ssaki za mroczne  zwierzęta. Pracę na projektem  uczniowie rozpoczęli od zapoznania się z biologią, występowaniem i znaczeniem nietoperzy w środowisku przyrodniczym. Źródłem informacji, oprócz Internetu, czasopism przyrodniczych  były informacje na stronie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”.

      Celem  projektu była między innymi obserwacja miejsc bytowania nietoperzy, ale także zbudowanie skrzynek rozrodczych stanowiących schronienie dla tych pożytecznych ssaków. Jednym z etapów był wyjazd z teren, podczas którego  młodym badaczom  udało   się zobaczyć nietoperze z bliska w starym tunelu koło Soszycy. Było to dla nich  niesamowite doświadczenie.

       W ramach projektu uczniowie samodzielnie zbudowali skrzynki dla nietoperzy oraz zawiesili je na drzewach z pomocą i pod czujnym okiem Pana Józefa Wysińskiego  z Parku Krajobrazowego Dolina Słupi.

       Zdobytymi informacjami i doświadczeniami autorzy podzielili się ze swoimi kolegami, prezentując swoją  pracę w dniach maratonu projektów. W prezentacji podsumowującej pracę nie zabrakło rad  na temat jak należy zachować się w przypadku gdyby nietoperz zawitał do naszego mieszkania.

 

Opiekun projektu : Aneta Merl

W trakcie pracy. A.Merl
W terenie fot. archiwum autorów projektu
W terenie fot. archiwum autorów projektu
W terenie fot. archiwum autorów projektu
W terenie fot. archiwum autorów projektu
W terenie fot. archiwum autorów projektu
Autorzy projektu z opiekunką Anetą Merl fot. archiwum autorów projektu
Prezentacja wyników  fot. archiwum autorów projektu