Uczcijmy Dzień Ziemi - posprzątajmy ścieżkę w Krzyni

Data: 11-04-2023

      W dzisiejszym „zabieganym” świecie chcielibyśmy, aby  Dzień Ziemi był to dzień równowagi. Niezależnie od tego jaki mamy status społeczny, jakiej jesteśmy rasy i religii, wszyscy korzystamy z zasobów tej samej planety, dlatego  każde nawet małe działanie naprawcze ma sens i jest pożądane.

     Zapraszamy zatem chętnych do uporządkowania terenu na ścieżce przyrodniczej w Krzyni. Nie prowadzimy zapisów, spotykamy się na parkingu przy elektrowni w miejscowości Krzynia 19.04.2023 o godz.10.00.W akcji mogą wziąć udział osoby dorosłe, bądź niepełnoletnie pod opieką osób dorosłych. Ew. ubezpieczenie dodatkowe każdy uczestnik pokrywa we własnym zakresie. Zapewniamy worki na śmieci, rękawice i poczęstunek. Zakończenie akcji  planujemy  na przystani kajakowej na „Łączce harcerskiej” nad jeziorem Krzynia ok. godz. 14.00.

Koordynatorem z ramienia Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”   jest Józef Wysiński j.wysinski@pomorskieparki.pl, 59 842 98 29. Akcja organizowana jest przy wsparciu  Zakładu Gospodarki  Komunalnej w Dębnicy Kaszubskiej.

Tekst: Anna Mariola Kasprzak

Widok na elektrownię i Jezioro Krzynia fot. L. Duchnowicz