Walczyli o udział w etapie wojewódzkim

Data: 14-01-2019

   Dwudziestka uczniów, zwycięzców poprzednich etapów XVIII- go Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, walczyła o strat w finale wojewódzkim.

    Jakie funkcje pełni tkanka miękiszowa?  Czym zajmuje się ekologia? Które formy polodowcowe pokazano na załączonym rysunku? Czym różni się skrzynka rozrodcza od budki lęgowej? … to niektóre z pytań przygotowanych przez organizatorów.

     Cisza na sali, każdy z uczestników w skupieniu rozwiązuje swój test. Tutaj liczy się wynik indywidualny, ale do kolejnego etapu przechodzi drużyna, więc tak naprawdę ważny jest każdy punkt zdobyty przez poszczególnych członków zespołu. Nigdy do końca nie wiadomo, który zespół zwycięży.

    Niekwestionowanym liderem i zdobywcą pierwszego miejsca indywidualnie został Mateusz Jędrzejczak z Redzikowa, już nieco dalej na drugim miejscu z różnicą kilku punktów znalazł się Krzysztof Kasprowicz z SP nr 5 w Bytowie. Jednakże  na  pierwszym miejscu, drużynowo, znalazło się Gimnazjum nr 2 z Bytowa. Wyniki poszczególnych uczniów były wysokie i wyrównane co dało sumarycznie najlepszy wynik.   Opiekunem zwycięskiej drużyny jest Pani Maria Wejmann.

      Organizację konkursu dofinansowano ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

  Anna Kasprzak

st.spec.ds. edukacji PK "Dolina Słupi"

Test - główna część konkursowa fot. E. Ahmad
Najlepsi w rywalizacji indywidualnej fot. W. Chrząstowski
Drużyna z Gimnazjum nr 2 w Bytowie pojedzie  na finał wojewódzki fot. E. Ahmad