Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

SŁUPSK
"Słupia - rzeka wiedzy" wirtualna wędrówka po naszej ekspozycji

Zapraszamy do wędrówki wzdłuż  biegu rzeki Słupi

akcja informacyjna
WFOSiGW

             Przed naszą siedzibą w Słupsku stanął nowy pojemnik na plastikowe zakrętki. Fundusze uzyskane ze sprzedaży zakrętek zbieranych w tym pojemniku  zostaną przeznaczone na działalność statutową Fundacji Dziki Azyl - Centrum Pomocy dla Jeży i Dzikich Zwierząt, prowadzącej Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kobylnicy.

        Segregując można pomóc. Do tego pojemnika możesz wrzucić  wszystkie zakrętki po napojach, mleku, jogurtach, chemii gospodarczej. W mieście stoi już kilka pojemników w kształcie serca, my postanowiliśmy,  że u nas będzie to akcent przyrodniczy, stąd kształt  liścia.  Jednocześnie  postanowiliśmy wesprzeć fundację, która na naszym terenie niesie pomoc dzikim zwierzętom, które znalazły się w tarapatach.  

           Dziki Azyl   https://dzikiazyl.pl/ tak jak większość podobnych organizacji boryka się  z problemami finansowymi. Każdy z nas może wspomóc jej działalność finansowo  wpłacając na konto fundacji datki lub rzeczowo. Potrzebne są jednorazowe rękawiczki, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane, suchy pokarm dla ptaków. Nie kupujmy gotowej  karmy dla zwierząt bo często gotowa karma nie  nadaje się dla zwierząt poddawanych rekonwalescencji.  Poz tym to co jest dobre dla kota lub psa niekoniecznie jest dobre dla jeża.

Zachęcamy do pomocy, nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok.