XI Ogólnopolski konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"- etap parkowy za nami.

Data: 11-01-2012

W dniu 10 stycznia 2012 roku odbył się etap parkowy konkursu dla szkół gimnazjalnych. Gminy były reprezentowane przez czteroosobowe drużyny, wyłonione we wcześniejszych etapach szkolnym i gminnym. W konkursie wzięło udział 6 gimnazjów z: Kobylnicy, Słupska, Borzytuchomia, Niepoględzia, Parchowa i Bytowa.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, z czego 15 było przygotowanych przez organizatora ogólnopolskiego, dotyczyły one ogólnej wiedzy z biologii i geografii. Pozostała część testu dotyczyła PK „Dolina Słupi”, w tym etapie zwrócono szczególną uwagę na tematy związane z czynną ochroną prowadzoną w Parku oraz walorami i zagospodarowaniem turystycznym.

W pracy komisji konkursowej uczestniczyli pracownicy PK „Dolina Słupi” Marcin Miller i Elwira Ahmad oraz zaproszeni goście Danuta Makowelska z Centrum Edukacji Ekologicznej w Słupsku i Marek Ziółkowski z RDOŚ w Gdańsku Wydział Spraw Terenowych - Zespół Słupsku. W klasyfikacji indywidualnej najwięcej punktów zdobyła Ilona Grzybowska z Gimnazjum nr 2 w Bytowie, kolejne miejsca zajęli Aleksandra Majchrzak i Kacper Sobierajski z Gimnazjum nr 3 w Słupsku oraz Aleksandra Kowalczyk z Borzytuchomia. W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadła drużyna ze Słupska przed Kobylnicą i Bytowem.

Przed drużyną ze Słupska w składzie: Aleksandra Majchrzak, Daniel Surgot, Kacper Sobierajski i Agata Wójcik, start w etapie wojewódzkim.

Opiekunem zwycięskiej drużyny z Gimnazjum nr 3 jest Joanna Młynarkiewicz.