XIV Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”-etap parkowy za nami.

Data: 20-01-2015

W dniu 16 stycznia 2015 roku odbył  się etap parkowy konkursu  dla szkół gimnazjalnych. Szkoły były reprezentowane przez czteroosobowe drużyny, wyłonione we wcześniejszych etapach. W konkursie wzięło udział 7 gimnazjów z: Kobylnicy, Rokit, Nożyna, Jezierzyc, Siemianic i Bytowa.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, z czego 15 było przygotowanych przez organizatora ogólnopolskiego, dotyczyły one ogólnej wiedzy z biologii i geografii. Pozostała część testu dotyczyła PK „Dolina Słupi”, w tym etapie  zwrócono szczególną uwagę na tematy związane z czynną ochroną prowadzoną w Parku oraz jego walorami przyrodniczymi.

W pracy komisji konkursowej uczestniczyli  pracownicy  PK „Dolina Słupi” oraz Pani Danuta Makowelska z  Centrum Edukacji Ekologicznej w Słupsku. W klasyfikacji indywidualnej najwięcej punktów zdobyła Agata Barcikowska z Siemianic, kolejne miejsca zajęli Kacper Chajecki z gimnazjum nr 2 w Bytowie oraz Joanna Smorawska z Siemianic. W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadła drużyna z Siemianic przed gimnazjum nr 2 z  Bytowa i Redzikowem.

Przed drużyną z Siemianic w składzie: Agata Barcikowska, Joanna Smorawska, Izabela Żeromska i Katarzyna Smagieł, start w etapie wojewódzkim.

 Opiekunem zwycięskiej drużyny z Gimnazjum w Siemianicach jest pani Małgorzata Utig .

 

W trakcie konkursu.
Drużyna z Siemianic.
Drużyna z Rokit.
Najlepsi indywidualnie.