Zapraszamy na Jarmark Gyfitów

Data: 07-07-2016

 Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych - Park Krajobrazowy "Dolina Słupi" oraz Nadleśnictwo Leśny Dwór, Gminny Ośrodek Kultury w Dębnicy Kaszubskiej, Wodociągi Słupsk sp. z o.o. i Słowiński Park Narodowy zapraszają na jarmark z rodzimą przyrodą.

10 lipca 2016 roku godzinach 10.00-15.00 na Rynku Rybackim w Słupsku.


Nadleśnictwo Leśny Dwór na stoisku przygotuje gry i zabawy związane z przyrodą, w szczególności rodzimymi drzewami. Będzie można spróbować sił w konkursie na rozpoznawanie sadzonek drzew oraz rodzajów drewna. Uczestnicy jarmarku dowiedzą się, które gatunki rosnące w lasach są obce i skąd zostały przywiezione.
Na stoisku Wodociągów Słupsk sp. z o. o. – wszystko o wodzie i z wodą. Będzie można skosztować wody z głębinowych słupskich ujęć, uczestniczyć w konkursach i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z działalnością oczyszczalni ścieków w Słupsku.
Słowiński Park Narodowy zaprezentuje swoje walory i zachęci do odwiedzenia oraz udziału w zabawach i konkursie przyrodniczym.
Gminny Ośrodek Kultury w Dębnicy Kaszubskiej starszych zaprosi na mrożoną kawę, a dzieci do kącika plastycznego i na występy lokalnego zespołu.
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, przygotuje dla odwiedzających stoisko, na którym będzie można dowiedzieć się wszystkiego o żyjącym w naszych wodach raku szlachetnym, niestety wymierającym oraz o jego wrogu, amerykańskim raku pręgowatym. Pracownicy parku przygotują także stoiska o nietoperzach, roślinach inwazyjnych, makrofitach,  czyli roślinach wodnych z naszej rzeki. Ponadto będzie można zasięgnąć informacji, gdzie warto wybrać się na weekendową wycieczkę do Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi".

Na jarmarku kilka lat temu