Zapraszamy na wystawę grzybów 5-6 października 2016

Data: 30-09-2016

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” organizuje w dniach 5-6.10.2016 roku wystawę grzybów. Zapraszamy Państwa w godzinach 10.00-15.00 do nowej siedziby Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”  przy ul. Poniatowskiego 4A (dawny internat Liceum Medycznego, na teren posesji można wejść także od strony ulicy Bałtyckiej). Celem wystawy jest przedstawienie jak największej ilości gatunków grzybów, ich roli w przyrodzie oraz różnorodności  tej   grupy organizmów.

 Grzyby to  organizmy niezwykle ciekawe, często zadziwiające nas niecodziennym kształtem, barwą, zapachem i biologią. Na wystawie zaprezentujemy naturalne okazy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących oraz zdjęcia gatunków rzadkich i objętych ochroną. Podpowiemy jak prawidłowo przygotować się do grzybobrania i nie popełnić błędu przy zbiorze. 

W dniu 5 października naszymi gośćmi będą przedstawiciele Nadleśnictwa Leśny Dwór. Prelekcje i pogadanki dla grup  poprowadzą pracownicy Parku oraz Sebastian Nowakowski  starszy specjalista ds. ochrony przyrody w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”.

Organizacja wystawy jest dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Liczymy na Państwa udział w spotkaniu

Muchomor czerwony
Chropiatka cuchnąca
Grafika 3: Zapraszamy na wystawę grzybów 5-6 października 2016