Zapraszamy na wystawę grzybów i grzybobranie.

Data: 13-09-2012
Ubiegłoroczna wystawa grzybów grafika

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” organizuje po raz trzeci wystawę grzybów i wyjazd na grzybobranie. W dniu 24.09.2012 odbędzie się wyjazd w teren (zbiórka o godz.8.45 przy budynku Starostwa Powiatowego). Wyjazd jest nieodpłatny, liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia telefonicznie 59 842-98-29 lub mailem a.kasprzak@pomorskieparki.pl, osoba odpowiedzialna Anna Kasprzak . Udział osób niepełnoletnich w grzybobraniu jest możliwy tylko pod opieką dorosłych. W zgłoszeniu należy podać nazwisko i imię, adres oraz telefon kontaktowy. Ew. ubezpieczenie na czas wyjazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. W trakcie grzybobrania przeprowadzimy warsztaty terenowe z udziałem pracowników Parku oraz Nadleśnictwa Bytów.

W dniach 25-26.09.2012 zapraszamy w godzinach 10.00 -16.00 do sali edukacyjnej na wystawę grzybów. Dodatkowo w dniu 25.09.2012  (wtorek) od godziny 12.00 odbędzie się cykl wykładów poświęconych tematyce wystawy. Zaprosiliśmy do wygłoszenia wykładów   przedstawicieli Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Słupsku.

Pan Włodzimierz Sławny - Kierownik Oddziału Laboratoryjnego PSSE - wykład "Zasady prawidłowego zbierania grzybów",
Pani Halina Stokłosa - Kierownik Sekcji Higieny Żywności PSSE - wykład
"Zapobieganie zatruciom pokarmowym- grzybami".

Natomiast w środę 26.09.2012 zaprosiliśmy do udziału w naszej wystawie Pana Grzegorza Goliszka, zastępcę Nadleśniczego Leśny Dwór.

W celu usprawnienia zwiedzania wystawy przez duże grupy szkolne prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.