Wędrówka wierszem tyczona

Większość z nas to poszukiwacze przygód, mniejszych lub większych, bliższych lub dalszych. Na trudny czas w którym przyszło nam funkcjonować, mamy propozycję przeżycia małej przygody w waszym rodzinnym gronie.  Oczywiście na proponowane wycieczki wybieramy się z zachowaniem wszystkich aktualnie obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Czym jest questing?  Bo o nim tutaj mowa to w tłumacczeniu poszukiwanie, śledztwo, pogoń za kimś lub czymś … Trochę podchodów, elementy gier patrolowych, łamigłówki i zagadki, to wszystko opisane wierszem lub prozą, całość opatrzona odręcznie wykonaną mapką.  Questing to sposób na spędzenie wolnego czasu i poszukiwanie miejsc nieodkrytych, a także zwrócenie uwagi turystów na elementy  wydawałoby się oczywiste.

Zatem celem questingu jest szukanie wyjątkowości w ciekawych i zupełnie zwyczajnych miejscach. To edukacja regionalna  przez zabawę bez ograniczeń wiekowych. Questing jest „bezobsługowy”, turyści mogą z niego korzystać samodzielnie. Turysta dostaje  lub sam drukuje ulotkę z  odręcznie narysowaną mapką i opisem questu. W ulotce zawarte są wskazówki i zadania napisane prozą lub wierszem. Od inwencji układającego quest zależy na czym będą  polegały zadania, zazwyczaj  należy coś uzupełnić, zaobserwować i wpisać w odpowiednie miejsca np. policzyć drzewa, deski w płocie lub ławeczki w parku … i wykorzystać te wiadomości w dalszej wędrówce lub do rozwiązania krzyżówki.

Quest brzegiem Słupi w mieście Słupsku powstał w 2020 roku. Ulotki z tekstem są do pobrania w siedzibie Parku i w Informacji Turystycznej.

Budynek wozowni w Warcinie, znajduje się na trasie jednego z proponowanych Questów fot. A.Kasprzak