Aktualności

Wojewódzki Marsz na Orientację grafika
2011-04-26

Wojewódzki Marsz na Orientację

W sobotę 9 kwietnia odbył się po raz kolejny na terenie Parku Krajobrazowego „ Dolina Słupi” Wojewódzki Marsz na Orientację. Tym razem na starcie w Lubuniu stanęło ponad 250 osób.
 Impreza ekologiczna z okazji Międzynarodowego Roku Lasów grafika
2011-04-22

Impreza ekologiczna z okazji Międzynarodowego Roku Lasów

Obchody Światowego Dnia Ziemi, które co roku odbywają się 22 kwietnia, w tym roku związane są z obchodami Międzynarodowego Roku Lasów, którego hasło brzmi: ,,Lasy dla ludzi”. Z tej okazji Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” wspólnie z Teatrem Lalek „Tęcza”
Referaty na sesji „Woda a ochrona przyrody” w Klubie Przyrodników grafika
2011-04-13

Referaty na sesji „Woda a ochrona przyrody” w Klubie Przyrodników

W Łagowie Lubuskim w dniach 8-10 kwietnia odbyła się Sesja Klubu Przyrodników, której hasłem była ,,Woda a ochrona przyrody”. Przez dwa pierwsze dni trwały prelekcje dotyczące tematyki wodnej w aspekcie ochrony przyrody. Poruszano zróżnicowane........
 Wiosenne liczenie żurawi grafika
2011-04-07

Wiosenne liczenie żurawi

Wczesną wiosną pracownicy Parku – wzorem lat ubiegłych – przeprowadzili liczenie żurawi. Liczenia żurawi odbywały się w dniach 26-28.03.2011 roku, inwentaryzacje zaczynano przed wschodem słońca (ptaki rozlatujące się na.....
Konkurs wiedzy o Parku grafika
2011-04-04

Konkurs wiedzy o Parku

Park Krajobrazowy ,,Dolina Słupi” wraz z Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego organizują konkurs pt. ,,Park Krajobrazowy ,,Dolina Słupi” – przyrodnicze dziedzictwo regionu”. Celami konkursu są: popularyzacja własnego regionu, kształtowanie postaw...
Zimowe liczenie nietoperzy grafika
2011-02-17

Zimowe liczenie nietoperzy

W pierwszej połowie lutego b.r. na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” przeprowadzona została inwentaryzacja zimowisk nietoperzy. W inwentaryzacji udział wzięli pracownicy Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych ...
Ferie w Parku Krajobrazowym „ Dolina Słupi” grafika
2011-02-10

Ferie w Parku Krajobrazowym „ Dolina Słupi”

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku wspólnie z Parkiem Krajobrazowym „ Dolina Słupi” była organizatorem ferii zimowych dla dzieci. Pracownicy Parku wspólnie z Anią Szranc i Jolantą Saweryn z biblioteki przygotowały bogaty blok zajęć dla dzieci.
Rozstrzygnięcie Międzygimnazjalnego Biblioturnieju Przyrodniczego grafika
2010-12-22

Rozstrzygnięcie Międzygimnazjalnego Biblioturnieju Przyrodniczego

Dnia 17 grudnia 2010 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku odbył się finał Biblioturniej Przyrodniczy pod hasłem „Formy ochrony przyrody w regionie słupskim”.
2010-12-13

Warsztaty tarliskowe

W dniach od 15.11.2010 do 26.11.2010 po raz kolejny odbywały się warsztaty tarliskowe poświęcone badaniu behawioru i tarła wędrownych ryb łososiowatych w dorzeczu Słupi.
Idą trocie grafika
2010-11-17

Idą trocie

Jak co roku na listopad przypada szczyt wędrówek tarłowych łososi atlantyckich i troci wędrownych. Te szlachetne gatunki ryb odbywają rozród w czystych, wartko płynących odcinkach rzek na kamienisto-żwirowym dnie.
Monitoring budek lęgowych dla nietoperzy w Dolinie Słupi grafika
2010-11-01

Monitoring budek lęgowych dla nietoperzy w Dolinie Słupi

Pierwsze budki pojawiły się w Dolinie Słupi w 2004 roku, natomiast w tym roku zamontowano nowe budki typ issel (20szt) i typ angielski (20szt), niektóre z nich już zostały zajęte.
Odłowy w Dolinie Słupi grafika
2010-10-25

Odłowy w Dolinie Słupi

W miesiącach: wrześniu i październiku pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” wraz z pracownikami Wydziału Spraw Terenowych RDOŚ Gdańsk oraz Pracownią Ryb Wędrownych IRŚ Gdańsk wykonywali kontrolne odłowy narybku troci i łososi.
II Ogólnopolskie Liczenie Żurawi grafika
2010-10-21

II Ogólnopolskie Liczenie Żurawi

W trakcie wędrówek żurawie zatrzymują się na zlotowiskach, tworząc skupiska liczące od kilkuset do kilkunastu tysięcy ptaków. Korzystają wówczas z noclegowisk, z których rano rozlatują się na żerowiska i do których wracają pod wieczór.
Lokalne inicjatywy dla ochrony bioróżnorodności. grafika
2010-10-08

Lokalne inicjatywy dla ochrony bioróżnorodności.

4 października 2010 r. w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim odbyło sie seminarium „Bioróżnorodność rzeki Tugi”, będące podsumowaniem projektu „Bioblitz na Tudze – zawody w badaniu bioróżnorodności rzeki”.
116 wędrówka z „Głosem Pomorza w Plener” grafika
2010-09-29

116 wędrówka z „Głosem Pomorza w Plener”

W sobotę 25 września odbyła się 116 wędrówka Z „Głosem Pomorza w Plener” w najpiękniejsze przyrodniczo zakątki regionu słupskiego.
Jesienny marsz z kijkami grafika
2010-09-23

Jesienny marsz z kijkami

W sobotę 18 września w Lubuniu, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, pasjonaci Nordic Walking stanęli na starcie do kolejnego, trzeciego już marszu z kijkami.